Nosce te ipsum!

Kendine iyi bak, göreceksin…

AÇIKBEYİN, ana konusu İNSAN olan bir yayın ve eğitim kuruluşudur.

İnsanın Fabrika Ayarları (İFA) anlatısı üzerine temellendirilmiş, (umarız sadece şimdilik) benzeri bulunmayan yayınlar ve eğitimler geliştirerek tüm dünya insanlarının dikkatini “gerçek sorunlarımıza” ve “kalıcı çözümlere” çekmeyi temel mesele edindik.

AÇIKBEYİN tüm katılımcılarına (umarız sadece şimdilik) başka bir mecrada bulunmayan özgün bir sentez vaadeder:

Güncel ve doğru bilimsel bilgi ile kadim insanlık bilgeliğinin ortak ürünü olan anlatı ve içerikler ortaya koymak, temel üretim felsefemizi oluşturur.

AÇIKBEYİN

  • Toplumda bilim kültürünü oluşturmak ve yaymak;
  • Felsefi düşünme kültürü oluşturmak;
  • Sorgulayıcı zihinlere düşünme imkanları sunmak;
  • Popüler konuların ötesinde farkındalıklar geliştirme;
  • Güncel bilimsel bilginin en AÇIK şekilde kamuoyuna aktarılması;
  • Toplumu etkileyen problemlere çözümler arama ve önerme;
  • Fikir ve insan çeşitliliğini destekleme;
  • Kadim bilgelik ve bilimsel bilgi arasındaki kayıp köprüleri kurma amacıyla çalışmalar yapan bir yayın kuruluşudur.

Ayrıca;

Zor bir dili olan modern bilimin bulgularını en AÇIK şekilde anlatmayı temel amaç olarak benimsemiş anlatıcıların ve düşünürlerin toplanma yeri olarak kurulan;
Öncelikle TÜRKÇE konuşan; ama mesajı KÜRESEL olan;
Her yaştan, her meslekten, her renkten ve her dilden insanı ilgilendiren konularda her kesime yönelik bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetleri üreten;
Hepimizin ortak dertleriyle dertlenen bir topluluktur.

Zihnimiz, bahtımız, talihimiz, yolumuz ve beynimiz AÇIK olsun diye çalışmalarına devam etmektedir…

AÇIKBEYİN EĞİTİMLERİ

AçıkBeyin’in tüm eğitimleri İnsanın Fabrika Ayarları” (İFA) üzerine kurulmuş
ve “İnsan” denen muammayı bambaşka ve devrimci bir açıdan anlatmayı amaçlayan özgün içeriklerdir.

İnsanın Fabrika Ayarları (İFA), Prof. Dr. Sinan Canan’ın 20 yıla yakın bir süredir geliştirdiği, kapsayıcı ve anlaşılması kolay bir insanlık rehberidir. Sade ve anlaşılır bir anlatı olmasının yanı sıra, insanın doğru bir yaşam kurabilmesi ve hayatını sağlıklı ve tatminkar bir şekilde yürütebilmesi için gereken bilgileri bir araya toplayan bir yaşam teorisidir. İFA bakış açısıyla, insana dair tüm meselelerimizi ve sorunlarımızı bambaşka bir açıdan görebilme ve daha önce fark edemediğimiz sade çözümleri fark edebilme imkanı buluyoruz. 3.5 milyar yıllık bir Ar-Ge sürecinin neticesi olarak bu dünyaya gözünü açan her bir insanın bu destansı geçmişin mirasını bilme ve anlama hakkı olduğuna inanıyoruz. Biyoloji, tıp ve sinirbilimleri başta olmak üzere modern bilimin en son verileri ışığında, insanlığın kadim dertlerine yeni ve etkin çareler öneriyor, bu çareleri hayata geçirmenin yollarını gösteriyoruz.

AçıkBeyin eğitimlerinin tamamı işte bu yenilikçi bakış açısının içinde şekillenmiş, benzerlerini başka kaynaklarda bulmayacağınız özgün ve orijinal becerilerle ilgilidir. Teknik beceri (hard skill) ve kişisel gelişim (soft skill) eğitimlerinin ötesinde “öz beceri” (core skill) gelişimini hedefleyen eğitimlerimiz, kendimize ve yaşama yeni bir anlayışla bakabilmemizi hedefliyor. Şimdiye kadar eğitimlerimize katılan ve sayıları binlere varan katılımcımızdan aldığımız geri bildirimlerle sürekli olarak iyileştirilen ve çeşitlenen içeriklerimiz, her ay dinamik bir şekilde güncelleniyor.

Sizleri AçıkBeyin ile kendimize ve hayatımıza bambaşka bir gözle bakmaya davet ediyoruz.

Eğitimlerimiz ve içerikleri hakkında bilgi almak için eğitim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bizi daha yakından tanımak için:

YOUTUBE KANALIMIZ | INSTAGRAM | TWITTER | FACEBOOK | LINKEDIN