Sinan Canan

Sinan Canan

Kurucu / Eğitimci

1972 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji-Embriyoloji Anabilim Dalı’nda yüksek lisans, aynı kurumun Fizyoloji Anabilim Dalı’nda ise doktora eğitimini tamamladı. 2010 yılında Tıbbi Fizyoloji Doçenti ünvanını aldı. Başkent, Turgut Özal ve Yıldırım Beyazıt Üniversitelerinin tıp fakültelerinde toplam 12 yıl öğretim üyesi olarak çalıştı. Tüm akademik kariyeri boyunca disiplinlerin sınırlarında yer alan araştırma konularıyla ilgilenmeyi tercih etti. Kaos Teorisi, Karmaşıklık, Fraktal Geometri, Doğadaki biçimler, Öğrenme, Lisan ve Sözyitimi, Zihin ve Beyin, Zihinsel Performansın Sinirbilimi, Yaratıcılık ve İnsan Beyni, Sanat ve Sinirbilimi, İnançların Sinirbilimi, Eğiten Beyin, Öğrenen Beyin, Anne-Babalar için Beyin ve Zihinsel Gelişim Eğitimi gibi başlıklar altında ülke çapında ve yurt dışında genel dinleyiciye yönelik eğitim, konferans ve programlar düzenlemektedir. Bilimi ve özellikle de zor addedilen bilimsel konuları herkesin anlayabileceği anlatılara dönüştürme işi, zamanının çoğunu kaplamaktadır. “Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler”, “Değişen Be(y)nim“, “Unutulacak Şeyler”, “Beynin Sırları”, “Dijital Gelecekte İnsan Kalmak” ve “Kendimi Keşfediyorum” adlı kitapların yazarıdır. Şu anda Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü’nde öğretim üyeliğinin yanı sıra aynı üniversitenin Nöropazarlama Yüksek Lisans Programı Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir. 2017 yılında İstanbul’da kurduğu Açık Beyin Eğitim ve Danışmanlık Şirketi ile kişisel ve kurumsal eğitim çalışmalarını sürdürmekte; Türkiye Milli Sağlık ve Doğa Bilimleri Derneği (SADE) yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir.

ÖZETLE:

Biyoloji mezunu…

Fizyoloji doktoru…

Sinirbilim sevdalısı…

“Kaotik ve fraktal” olan her şeye tutkun…

Bilgiye ve hikmete dair her öğrendiğini herkese anlatma takıntısından muzdarip…

Hayatın tek bir işle uğraşmak için fazla uzun, insanın tek bir işle ömrünü tüketmek için fazla karmaşık olduğuna ikna olmuş…

Hikmet ve şahitlik peşinde nefes alan, yemeyi-içmeyi seven biri…

Aybike Canan, Metehan Canan ve Melike Canan’ın babası olmaktan daha ehemmiyetli ve gurur verici bir marifeti olmayan, zanları, hataları ve kusurları ile insanlardan bir insan.

Müge Doğan

Müge Doğan

Kurucu / Yönetici

Müge Doğan

Müge Doğan 1996 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’den mezun oldu. Stajını bitirdikten sonra mesleğini icra etmeyerek 2001 senesine kadar reklam ve halka ilişkiler alanında çalıştı. 2003 yılından beri birçok ünlü dünya markasının Türkiye dağıtımcılığını alarak İstanbul ve Anadolu yakasında çeşitli mağazalar açtı. Türkkad ve Kerim Vakfı’nda sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü’ndeki eğitim programlarına devam ederken hayat motivasyonunun öğrenmek olduğunu fark ederek eğitim hayatını profesyonel yaşamında da sürdürebilmek amacıyla “AçıkBeyin Eğitim ve Danışmanlık” şirketini kurdu. Yüksek lisansını Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde Nörobilim alanında tamamladı ve halen aynı üniversitenin Tasavvuf Enstitüsü’nde doktorasına devam etmektedir.

Gökay Bizkevelcioğlu

Gökay Bizkevelcioğlu

Genel Koordinatör

Gökay Bizkevelcioğlu

Profesyonel iş hayatına 1994 yılında Özel Radyo – Tv Reklam Departmanı ve ardından Program Yapımcısı ve Sunucusu olarak başladı. Sonrasında ulusal bir gazlı içecek markasının merkez fabrika satış ve pazarlama biriminde, ardından da Grup Başkanı Özel Kalemi olarak çalıştı. Yaşamına İstanbul’da devam etme kararı vermesi ile birlikte, Araştırmaya olan ilgisine de paralel olarak Plus Remark – Nfo – Tns Piar – Statü – Synovate ve İpsos Araştırmada; Saha / Proje / Operasyon / Kalite Yöneticiliği ile Genel Koordinatör ve Genel Müdürlük görevlerini üstlendi. Sektörde pek çok ulusal ve uluslararası markanın projelerinin operasyonlarını yönetti ve ilgili firma ve ekiplerine çok sayıda sektörel eğitimler verdi. Araştırma sektöründeki çalışmalarının ardından, ajans, yazılım, donanım ve marka yönetimi alanında faaliyet gösteren Brandway – Estep Grup Şirketlerinde İcra Kurulu Başkan Yardımcılığı görevi ile birlikte [n]Beyin Projesinin gelişimi ile ilgili tüm faaliyetlerin yürütücülüğünü üstlendi ve Prof. Dr. Sinan Canan ve Dr. Serkan Karaismailoğlu ile birlikte pek çok konferans, etkinlik, TV ve radyo programının organizasyonunu gerçekleştirdi. Bir süre ulusal bir markanın zincir restoran işletmeciliğini yapan Gökay Bizkevelcioğlu, halen Açık Beyin’de Genel Koordinatörlük görevini icra etmektedir.

Nurcan Çam

Nurcan Çam

Psikolog

Nurcan Çam

1994 yılında Sivas’ta doğmuştur. İlkokul ve lise eğitimlerini tamamladıktan sonra 2013 yılında üniversite eğitimlerine başlayıp 2017 yılında Üsküdar üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. 2017 yılında başladığı Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitiminin tez döneminde yapmış olduğu deneysel Neurofeedback çalışmasını da tamamladıktan sonra Uzman Klinik Psikolog unvanını alarak meslek yaşamına başlamıştır. Bu eğitimler sırasında Aile danışmanlığı eğitimi ve Neurofeedback eğitimlerini de tamamlamıştır. Sivas Devlet Numune hastanesi, NP Beyin hastanesi ve Rehabilitasyon merkezlerinde stajlarını tamamlamıştır. 2018 yılında Açık beyin Eğitim ve Danışmanlık merkezinde 6 ay yapmış olduğu stajın ardından merkezde Uzman Klinik Psikolog ünvanı ile danışman almakta ve Neurofeedback (sinirsel geri-bildirim)  uzmanı olarak görevini sürdürmektedir.