Ekibimiz

Sinan Canan

Sinan Canan

Sinan Canan Kimdir?

1972 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nden mezun oldu.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji-Embriyoloji Anabilim Dalı’nda yüksek lisans, aynı kurumun Fizyoloji Anabilim Dalı’nda ise doktora eğitimini tamamladı. 2004-2015 yılları arasında çeşitli üniversitelerin tıp fakültelerinde öğretim üyesi olarak çalıştı.

2016 yılından beri Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü’nde öğretim üyeliğinin yanı sıra Nöropazarlama Yüksek Lisans Programı Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir.

2017 yılında İstanbul’da kurduğu eğitim ve araştırma merkezi AçıkBeyin ile nörobilim tabanlı bireysel ve kurumsal eğitim geliştirme çalışmalarını sürdürmektedir.

Sinan Canan ayrıca 2019 yılından beri Türkiye Milli Sağlık ve Doğa Bilimleri Derneği (SADE) yönetim kurulu başkanlığını da yürütmektedir.

Dr. Sinan Canan, AçıkBeyin Youtube Kanalı üzerinden görsel yayınlarını da sürdürmektedir.

KİTAPLARI:
Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler”,
Değişen Be(y)nim“,
Unutulacak Şeyler”,
Beynin Sırları”,
Dijital Dünyada İnsan Kalmak”, 
Kendimi Keşfediyorum”,
İFA 1. Kitap: Beden“,
İFA 2. Kitap: İlişkiler ve Stres” 
“İFA 3. Kitap: Sınırları Aşmak”
(İFA: İnsanın Fabrika Ayarları)

Sinan Canan, kaos teorisi, karmaşıklık, fraktal geometri, doğadaki biçimler gibi genel bilimsel konuların yanı sıra, öğrenme, lisan, zihinsel performans, yaratıcılık, sanat, inançlar, liderlik, eğitim, ebeveynlik gibi temel konuların sinirbilimsel açıklamaları üzerine ülke çapında genel dinleyiciye yönelik konferans ve programlar düzenlemektedir. Tüm anlatılarını İnsanın Fabrika Ayarları (İFA) çerçevesinde kurgulayan Dr. Canan, aynı zamanda AçıkBeyin bünyesindeki tüm eğitimleri de aynı temel üzerinde tasarlamaktadır. AçıkBeyin ve Dr. Sinan Canan’ın anlatılarının en temel amacı, modern dünyada doğru bir yaşam kurmanın bilimsel ipuçlarını tüm insanlara ulaştırmaktır.

ÖZETLE:

Biyoloji mezunu…

Fizyoloji doktoru…

Sinirbilim sevdalısı…

“Kaotik ve fraktal” olan her şeye tutkun…

Bilgiye ve hikmete dair her öğrendiğini herkese anlatma takıntısından muzdarip…

Hayatın tek bir işle uğraşmak için fazla uzun, insanın tek bir işle ömrünü tüketmek için fazla karmaşık olduğuna ikna olmuş…

Hikmet ve şahitlik peşinde, herkes gibi nefes alan, yemeyi-içmeyi seven biri…

Aybike Canan, Metehan Canan ve Melike Canan’ın babası olmaktan daha ehemmiyetli ve gurur verici bir marifeti olmayan, zanları, hataları ve kusurları ile insanlardan bir insan.

Müge Doğan

Müge Doğan

Müge Doğan Kimdir?

Müge Doğan 1996 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’den mezun oldu. Stajını bitirdikten sonra mesleğini icra etmeyerek 2001 senesine kadar reklam ve halka ilişkiler alanında hem müşteri hem ajans tarafında çalıştı. 2003 yılında Tumi, Mandarina Duck gibi bir çok ünlü dünya markasının Türkiye dağıtımcılığını alarak İstanbul ve Anadolu yakasında çeşitli mağazalar açtı. Kariyeri devam ederken tasavvuf alanında eserler neşreden Nefes Yayınevi’nde uzunca bir süre gönüllü olarak kavram araştırmaları üzerine yoğunlaşan kitap yazım araştırma grubunda yer aldı. Türkkad ve genel kurul üyesi olduğu Kerim Vakfı’nda sosyal sorumluluk projelerinde görev aldı. Bir yandan Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü’nün kurulması ile birlikte tasavvuf sertifika programlarına katılmaya başladı ve bunlara devam ederken özel ilgi alanı olan nörobilim konusunda 2016 yılında yine aynı üniversitede yüksek lisans yapmaya başladı. 2018 senesinde “Duygusal Boyutlar Kuramının Sinirsel Terapilerde Olası Kullanım Alanları” başlıklı tezini tamamladı. Çalışmaları esnasında hayat motivasyonunun öğrenmek olduğunu fark ederek eğitim hayatını profesyonel yaşamında da sürdürebilmek amacıyla 2017 senesinde Prof. Dr. Sinan Canan ile “AçıkBeyin Eğitim ve Danışmanlık” şirketini kurdu. Halen Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Enstitüsü’nde doktorasını yapmaya devam etmektedir.

Mustafa Can

Mustafa Can

Mustafa Can Kimdir?

1973 yılında Giresunda’da doğdu. Üniversite eğitimini Ondokuz Mayıs Üniversitesi Resim Bölümünde 1996 yılında tamamlayan Mustafa Can, 1996 – 2001 yılları arasında resim öğretmenliği yaptı.

Reklam sektöründe çeşitli projelerde tasarımcı, art director ve yönetmen olarak çalıştı, danışmanlık verdi.

2007 yılında, KORO Reklam Aklı’nı,  kendi ajansını kurdu.

Halen Yaratıcı Marka Danışmanı olarak çeşitli markalarla çalışmalarına ve AçıkBeyin bünyesinde eğitim ve seminerler vermeye devam ediyor.

Gökay Bizkevelcioğlu

Gökay Bizkevelcioğlu

Gökay Bizkevelcioğlu Kimdir?

Profesyonel iş hayatına 1994 yılında Özel Radyo – Tv Reklam Departmanı ve ardından Program Yapımcısı ve Sunucusu olarak başladı. Sonrasında ulusal bir gazlı içecek markasının merkez fabrika satış ve pazarlama biriminde, ardından da Grup Başkanı Özel Kalemi olarak çalıştı. Yaşamına İstanbul’da devam etme kararı vermesi ile birlikte, Araştırmaya olan ilgisine de paralel olarak Plus Remark – Nfo – Tns Piar – Statü – Synovate ve İpsos Araştırmada; Saha / Proje / Operasyon / Kalite Yöneticiliği ile Genel Koordinatör ve Genel Müdürlük görevlerini üstlendi. Sektörde pek çok ulusal ve uluslararası markanın projelerinin operasyonlarını yönetti ve ilgili firma ve ekiplerine çok sayıda sektörel eğitimler verdi. Araştırma sektöründeki çalışmalarının ardından, ajans, yazılım, donanım ve marka yönetimi alanında faaliyet gösteren Brandway – Estep Grup Şirketlerinde İcra Kurulu Başkan Yardımcılığı görevi ile birlikte [n]Beyin Projesinin gelişimi ile ilgili tüm faaliyetlerin yürütücülüğünü üstlendi ve Prof. Dr. Sinan Canan ve Dr. Serkan Karaismailoğlu ile birlikte pek çok konferans, etkinlik, TV ve radyo programının organizasyonunu gerçekleştirdi. Bir süre ulusal bir markanın zincir restoran işletmeciliğini yapan Gökay Bizkevelcioğlu, halen Açık Beyin’de Genel Koordinatörlük görevini icra etmektedir.

Ümit Sami Kubuş

Ümit Sami Kubuş

Ümit Sami Kubuş Kimdir?

1995 Yılında Türkiye’nin en büyük Dünyanın sayılı turizm merkezlerinden Belek Turizm Merkezinde Çevre Koordinatörü olarak göreve başladı. 15 sene sürdürülebilir Turizm, Ekolojik Turizm üzerine çalışmalarda bulunurken profesyonel otel yöneticiliği konusunda kariyerine devam etti. 2012 yılından itibaren sağlık sektöründe Otelcilik Hizmetleri Müdürlüğü ve Hastane Müdürlüğü yaptıktan sonra 2020 yılı itibariyle Açık Beyin ailesine katıldı. Doğada hayatı idame, orman yangınlarında müdahale ve kılavuzluk, balık adam, doğa koşullarında oryantasyon, rafting, paraşüt ve dağcılık eğitimleri aldı. Halen Açık Beyin bünyesinde EU projeleri koordinasyonu, Ar-Ge ve eğitim projeleri konularında çalışmalar yürütmekte.
Ozan Özgül

Ozan Özgül

Ozan Özgül Kimdir?

1988 yılında Ankara’da dünyaya gelmiş olan, oldukça huzurlu ve mutlu bir çocukluk geçiren Ozan Özgül’ün hayatındaki en önemli kırılımlardan biri bas gitar çalmaya başlamasıdır.

Aslında 2002 yılında babası bas gitar çalmaya karar vermiştir ve kendisine bir gitar almıştır. Belli bir süre devam ettirdikten sonra asıl mesleği olan ‘Doktorluk’tan ötürü yeterli zamanı ayıramayıp gitar çalmayı bırakmak durumunda kalmıştır ve o gitar malesef boynu bükük bir şekilde kaldığı gibi; 2 sene boyunca hiç yerinden oynamamıştır. 2004 yılında bir sabah uyandığında bu güzelim bas gitarla göz göze gelen Ozan, o anda onu elinden hiç bırakmamak adına çalmaya karar vermiştir.

Daha sonrasında 2005 yılında Bilkent İktisat bölümüne başlamıştır. Bir türlü bölüm ile yıldızı barışamayınca 2010 yılında “İletişim ve Tasarım” bölümüne(ailesinin de ona her zaman olan desteği sayesinde) yatay geçiş yaptı ve 2013 yılında mezun olmayı başardı.

Günümüze gelene kadar hem bas gitarist hem de Freelance Videographer olarak çeşitli işler yaptı. Şu anda ise gündüzleri AçıkBeyin bünyesinde Video Prodüksiyon işleri yapıyor, zamanı kaldığınca lise yıllarından beri kopamadığı KOKA Photography ile beraber çekimlere gidiyor ve kurgu yapmaya çalışıyor. Geceleri ise 2014 yılından beri artık yaşantısının ana damarı haline gelen “Son Feci Bisiklet” grubunda basçı olarak hayatını sürdürüyor.

Berna Tuncer

Berna Tuncer

Berna Tuncer Kimdir?

1969 yılında İstanbul da doğdum. Özel Otecilik Turizm Meslek Lisesini tamamladıktan sonra Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü 3. Sınıftan ayrıldım. Dialog Anlatım ve İletişim de Oyunculuk eğitimimi tamamladım. 27 yılı aşkın süredir insan kaynakları departmanlarına kurumsal satış danışmanlığı yapıyorum. Fatih Deniz adında bir oğlum var. Pilates ve yoga, kişisel ilgi alanlarımın başında geliyor.

2019 yılında beri AçıkBeyin’de Kurumsal Satış Koordinatörlüğü görevini yürütüyorum. İnsanın Fabrika Ayarları temelli eğitimlerimizi tüm insanlara ulaştırmak temel hedeflerimin başında geliyor; zira bu özel bilgiyi tüm insanların geri kişisel gerekse iş hayatlarına uygulamalarının büyük fark yaratacağına inanıyorum.

Nurcan Çam

Nurcan Çam

Nurcan Çam Kimdir?

1994 yılında Sivas’ta doğmuştur. İlkokul ve lise eğitimlerini tamamladıktan sonra 2013 yılında üniversite eğitimlerine başlayıp 2017 yılında Üsküdar üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. 2017 yılında başladığı Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitiminin tez döneminde yapmış olduğu deneysel Neurofeedback çalışmasını da tamamladıktan sonra Uzman Klinik Psikolog unvanını alarak meslek yaşamına başlamıştır. Bu eğitimler sırasında Aile danışmanlığı eğitimi ve Neurofeedback eğitimlerini de tamamlamıştır. Sivas Devlet Numune hastanesi, NP Beyin hastanesi ve Rehabilitasyon merkezlerinde stajlarını tamamlamıştır. 2018 yılında Açık beyin Eğitim ve Danışmanlık merkezinde 6 ay yapmış olduğu stajın ardından merkezde Uzman Klinik Psikolog ünvanı ile danışan almakta ve Neurofeedback (sinirsel geri-bildirim) uzmanı olarak görevini sürdürmektedir.

Yasemin Mert

Yasemin Mert

Yasemin Mert Kimdir?

Her daim yanında hissettiği anne ve babasının meslekleri gereği 1997 yılında Van’da doğdu. Doğduğu günden bugüne kadar birçok farklı şehirde yaşadı. Karmaşık insan zihnini çözme merakı nedeniyle 2016 yılında kazandığı İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümüne kaydoldu ve İstanbul’a yerleşti. Öğrenciliği, okula gidip gelmekten fazlası olarak gördüğünden birçok farklı alana eğilim sergiledi. Küçük yaşlarından beri tutkunu olduğu fotoğrafçılık ve tasarım yeteneklerini geliştirdi ve İstanbul Üniversitesi Fotoğrafçılık Kulübü Yönetim Kurulunda görev aldı. İlgi alanlarına yönelik birçok eğitim ve seminere katılmasının yanı sıra, çeşitli organizasyonların gerçekleştirilmesinde görev aldı. İstanbul Üniversitesi Psikoloji Kulübü Yönetim Kurulu bünyesinde iletişim ve sosyal medya yöneticisi olarak görev aldı. Yaz tatillerinde çeşitli devlet kurumlarında staj yaptı.

Çok yönlü bakış açısını geliştirebileceği Açık Beyin ailesiyle tanıştığı 2018 yılında stajyer olarak çalışmaya başladı. Şu günlerde mezuniyet partisi planlaması gerekirken pandemi gerekçesiyle ertelenen mezuniyeti nedeniyle hala son sınıf öğrencisi olup Açık Beyin’de Etkinlik ve Sosyal Medya Koordinatörü olarak çalışmaktadır. Ve her daim insanlığa dair bilmediklerinin peşinde koşmaktadır.

Eğitmenlerimiz

Sinan Canan

Sinan Canan

Sinan Canan Kimdir?

1972 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nden mezun oldu.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji-Embriyoloji Anabilim Dalı’nda yüksek lisans, aynı kurumun Fizyoloji Anabilim Dalı’nda ise doktora eğitimini tamamladı. 2004-2015 yılları arasında çeşitli üniversitelerin tıp fakültelerinde öğretim üyesi olarak çalıştı.

2016 yılından beri Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü’nde öğretim üyeliğinin yanı sıra Nöropazarlama Yüksek Lisans Programı Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir.

2017 yılında İstanbul’da kurduğu eğitim ve araştırma merkezi AçıkBeyin ile nörobilim tabanlı bireysel ve kurumsal eğitim geliştirme çalışmalarını sürdürmektedir.

Sinan Canan ayrıca 2019 yılından beri Türkiye Milli Sağlık ve Doğa Bilimleri Derneği (SADE) yönetim kurulu başkanlığını da yürütmektedir.

Dr. Sinan Canan, AçıkBeyin Youtube Kanalı üzerinden görsel yayınlarını da sürdürmektedir.

KİTAPLARI:
Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler”,
Değişen Be(y)nim“,
Unutulacak Şeyler”,
Beynin Sırları”,
Dijital Dünyada İnsan Kalmak”, 
Kendimi Keşfediyorum”,
İFA 1. Kitap: Beden“,
İFA 2. Kitap: İlişkiler ve Stres” 
“İFA 3. Kitap: Sınırları Aşmak”
(İFA: İnsanın Fabrika Ayarları)

Sinan Canan, kaos teorisi, karmaşıklık, fraktal geometri, doğadaki biçimler gibi genel bilimsel konuların yanı sıra, öğrenme, lisan, zihinsel performans, yaratıcılık, sanat, inançlar, liderlik, eğitim, ebeveynlik gibi temel konuların sinirbilimsel açıklamaları üzerine ülke çapında genel dinleyiciye yönelik konferans ve programlar düzenlemektedir. Tüm anlatılarını İnsanın Fabrika Ayarları (İFA) çerçevesinde kurgulayan Dr. Canan, aynı zamanda AçıkBeyin bünyesindeki tüm eğitimleri de aynı temel üzerinde tasarlamaktadır. AçıkBeyin ve Dr. Sinan Canan’ın anlatılarının en temel amacı, modern dünyada doğru bir yaşam kurmanın bilimsel ipuçlarını tüm insanlara ulaştırmaktır.

ÖZETLE:

Biyoloji mezunu…

Fizyoloji doktoru…

Sinirbilim sevdalısı…

“Kaotik ve fraktal” olan her şeye tutkun…

Bilgiye ve hikmete dair her öğrendiğini herkese anlatma takıntısından muzdarip…

Hayatın tek bir işle uğraşmak için fazla uzun, insanın tek bir işle ömrünü tüketmek için fazla karmaşık olduğuna ikna olmuş…

Hikmet ve şahitlik peşinde, herkes gibi nefes alan, yemeyi-içmeyi seven biri…

Aybike Canan, Metehan Canan ve Melike Canan’ın babası olmaktan daha ehemmiyetli ve gurur verici bir marifeti olmayan, zanları, hataları ve kusurları ile insanlardan bir insan.

Mustafa Can

Mustafa Can

Mustafa Can Kimdir?

1973 yılında Giresunda’da doğdu. Üniversite eğitimini Ondokuz Mayıs Üniversitesi Resim Bölümünde 1996 yılında tamamlayan Mustafa Can, 1996 – 2001 yılları arasında resim öğretmenliği yaptı.

Reklam sektöründe çeşitli projelerde tasarımcı, art director ve yönetmen olarak çalıştı, danışmanlık verdi.

2007 yılında, KORO Reklam Aklı’nı,  kendi ajansını kurdu.

Halen Yaratıcı Marka Danışmanı olarak çeşitli markalarla çalışmalarına ve AçıkBeyin bünyesinde eğitim ve seminerler vermeye devam ediyor.

Azize Şahin

Azize Şahin

Azize Şahin Kimdir?

1978 yılında, İstanbul’da doğdu. Özel sektörde çalışırken iş stresiyle başa çıkmak adına 2006 yılında meditasyon öğrenmeye başladı ve 2009 yılında bir workshop için gittiği Hindistan’da yoga ve meditasyon hocası olmaya karar verdi. İlk eğitimini Zeynep Aksoy’dan alarak sonrasında Cihangir Yoga’da dersler vermeye başladı.

David Cornwell ile Meditasyon Eğitmenlik Eğitimi, Svagito Liebermeister ile Danışmanlığın Zen Yolu, İnsanlarla Çalışmak, Travmaları İyileştirmek, Somatik Travma Terapisi, Mindfulness Schools’dan Mindfulness gibi dönüşüm sağlayıcı eğitimler aldı.

Çeşitli ileri seviye eğitimler, inzivalar ve sertifika programlarıyla özellikle mindfulness, aktif meditasyonlar ve beden odaklı travma terapileri alanlarında çalışmalarına devam ederken, akademik olarak Üsküdar Üniversitesi’nde psikoloji üzerine bilimsel hazırlık dersleri alarak, 2016 yılında Uygulamalı Psikoloji yüksek lisansı yapmaya başladı. Prof. Dr. Sinan Canan danışmanlığında hazırladığı tez konusu; Bilinçli Farkındalığın Yaşam Doyumu ve İyi Oluş üzerindeki etkisi hakkındadır.

2006 yılından beri hem kendi deneyimleri hem de birlikte çalıştığı insanlarda, farkındalık temelli yaklaşımların şifayı beraberinde getirdiğine tanıklık etti. Her türlü konuda, çözüm dışardan değil, içerden geliyordu ve yöntemler alışık olduğumuz gibi karmaşık değil çok basitti.

Bu tanıklığı, hayatının amacını belirlemesini sağladı; Bilinçli farkındalığı günlük hayata uyarlamayı öğretmek ve her insanın kendi içindeki bilgeliği ortaya çıkarmakta bir rehber olabilmek. Buradan yola çıkarak, AçıkBeyin bünyesinde nörobilim temelli farkındalık, nörojenik stres yönetimi, farkındalık temelli öfke yönetimi konularında kurumsal ve grup eğitimleri vermekte ve bireysel danışmanlık yapmaktadır.

Mahmut Talha Sağlıklı

Mahmut Talha Sağlıklı

Mahmut Talha Sağlıklı Kimdir?

1984 yılında doğdu. Ortaokul yıllarında İstanbul Güreş İhtisas Kulübü’nde güreşe başladı ve büyük başarılar elde ederek, İstanbul ve Türkiye şampiyonu oldu. Başarılarını milli takım düzeyinde ülkemizi temsil ederek sürdürdü. Aktif sporculuk döneminin ardından akademik hayatına Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde devam etti ve lisans eğitimi sonrasında yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde tamamladı. Üniversite yıllarında katıldığı uluslararası programlar dâhilinde Amerika’da yaz kamplarında spor eğitmenliği ve cankurtaranlık yaptı. Farklı spor disiplinleri ve branşları üzerinde çalışmalar yaparak egzersiz birikimini her zaman geliştirmeyi hedefledi. The Pilates Coach bünyesinde düzenlenen uluslararası eğitimlere katılarak Pilates eğitmeni oldu ve reformer, mat pilates egzersizlerini geliştirmeye başladı. Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu bünyesinde düzenlenen eğitimlerde II. Kademe antrenör kademesine yükseldi. Eski TRT Spikeri Enver Seyitoğlu’ndan güzel ve etkili konuşma, diksiyon, fonetik eğitimi aldı. Beyin konusunda araştırmalar yaparak, egzersiz ve beyin arasındaki ilişkiyi incelemeye başladı. “Sağlıklı Beyin Egzersizleri” sistemini kurduktan sonra odaklanmayı, dikkati ve hızlı karar vermeyi geliştiren hareketleri, egzersizleri hem uygulamaya hem de öğretmeye başladı. Şehirlerde yaşayan, plazalarda çalışan ve hareketsiz kaldığı için vücut formunu kaybeden şirket çalışanlarına hem kişisel hem de kurumsal olarak danışmanlık yapmaktadır. “AçıkBeyin” ekibi bünyesinde verdiği eğitimler şu şekildedir; “Vücudunuzla Konuşun”, “Sağlıklı Beyin”, “Sağlıklı Beslen Bilinçli Beslen” ve “Sağlıklı Sohbetler”.

Mustafa Acungil

Mustafa Acungil

Mustafa Acungil Kimdir?

Mustafa Acungil, mesleğini şöyle tanımlar:

Karmaşık konuları hızlı ve iyi öğrenip özümseyerek, bunları kolay ve keyifli anlaşılacak şekilde insanlara sunmak.

Profesyonel iş yaşamı bu tanıma dayalı olduğu gibi, bir şair, bir yazar ve bir eğitmen olarak yaptığı da bundan farklı değildir. Zihninin derinliklerinden ya da belki uzayın bir yerinden çekip çıkardığı ve keyif alınabilir kelimeler zincirine dönüştürdüğü eserler sunmayı hedefler.

İstanbul Atatürk Fen Lisesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan Acungil, yine İTÜ’de Mühendislik Yönetimi alanında yüksek lisans yapmıştır. İş hayatına paralel olarak Açık Öğretim Fakültesi’nde Sosyoloji lisans ve Tarih lisans eğitimlerini bitirmiştir. Aynı fakültede İlahiyat ön lisansa devam etmekte, sonrasında da Felsefe okumayı planlamaktadır.

Özellikle Microsoft veri teknolojileri alanında Türkiye’de öncü olan Acungil, İş Zekası alanında on yılı geçen liderliğinin ardından son yıllarda Microsoft teknolojileri ile Makine Öğrenmesi konusunda etkin bir rol oynamaktadır. Teknik uzmanlığının yanı sıra veri alanında yöneticilik ve insan kaynağı yetiştirme alanlarında da çalışan Mustafa Acungil, halen BilgeAdam bünyesinde İş ve Veri Yönetimi Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır.

Eğitmenimizin yayınlanmış kitapları şunlardır:

Kurgunun Sonu (Bilim kurgu öykü ve yazılar. Aynı isimli öyküyle Türkiye Bilişim Derneği Bilim Kurgu Öykü Yarışması Üçüncülük Ödülü)
Bana Beş Dakikanızı Verir misiniz? (Fantastik kurgu roman)
24 Kariyer Tuzağı (Kariyer yönetimi / kişisel gelişim)

Ela Ünler

Ela Ünler

Ela Ünler Kimdir?

1976’da İskenderun’da doğdum. Hayatıma “keşke’leri” değil “iyi ki’leri” koymanın peşindeyim. Çünkü hayatta her başımıza gelenin bir sebebi olduğuna ve insanı bir yere taşıdığına inanıyorum. Üniversitede illaki Kimya eğitimi alacağım diye ısrar edip sonrasında Sosyal Bilimler alanında bir akademisyen oldum. İyi ki Fen bilimlerinden geldim diyorum yoksa yazı yazmanın, kendini ifade etmenin, insanları anlamanın önemini bu kadar iyi anlayamayacaktım.

20 yıldan fazla süredir üniversite öğrencileri ile birlikte büyüyorum. Her dersimde öğrencilerimden yeni birşey öğreniyor onlara bilgi ve deneyimlerimi mümkün olduğunca keyifli bir şekilde aktarmaya çalışıyorum. Aynı zamanda bir çok kurumla eğitim ve danışmanlık için biraraya gelerek çalışanların hayatlarını nasıl daha iyi hale getiririm diye akıl yürütüp projeler geliştiriyorum.

Enerjimin yüksek ve pozitif olduğunu söylerler. Buna sebep olarak, sürekli gençlerle beraber olmak, sporu hiçbir zaman hayatımdan çıkarmamış olmak ve mümkün olduğunca kendimi anlamaya çalışarak yaşamaktan kaynaklandığını söyleyebilirim.

Üniversite, kurum, şehir, iş isimlerinden bağımsız ben nasıl bir insanım ve bu dünyaya ne için geldim sorusunu cevaplamanın herşeyden önemli olduğunu düşünüyorum.

Merak edenler için, Yönetim Psikolojisi ile ilgili ders ve eğitimler veriyorum…

Hayatta hep sevgiyle kalın…

Kerim Güç

Kerim Güç

Kerim Güç Kimdir?

1992’de İstanbul Erkek Lisesi’nden, 1996’da Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Aynı yıl ABD’ye yerleşti. Baltimore Üniversitesi’nde sırasıyla Enformatik Sistemler ve İşletme yüksek lisans programlarını tamamladı. 1999-2009 yılları arasında Avectra INC adlı yazılım şirketinde üst düzey yöneticilik yaptı. 2009’da Türkiye’ye döndü. 2010-2014 yılları arasında Turkey Sotheby’s International Realty Firması’nda IT ve Uluslararası İlişkiler’den sorumlu yönetici olarak görev yaptı. 2014 yılı itibarıyla Nefes Yayınevi’nde Genel Müdürlük görevini üstlenen Güç, halen Nefes Yayınevi ve Tuti Kitap markalarını yönetmektedir. 2019’da Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü’nde yüksek lisans programını tamamladı ve aynı enstitüde doktora programına başladı. 2020 yılında Ken’ân Rifâî’nin Dervişlik Anlayışı adlı kitabını yayımladı.

Güç; Kerim Vakfı kurucu üyesi, Florence Nightingale Hemşire Mektepleri ve Hastahaneleri Vakfı kurucu üyesi ve Brüksel’de kurulmuş olan Mindhub Derneği kurucu üyesidir. Güç, ABD’de North Carolina Üniversitesi, Çin’de Pekin Üniversitesi ve Japonya’da Kyoto Üniversitesi bünyelerinde Kenan Rifai Islamic Studies Distinguished Professorship İslâm ve Tasavvuf Araştırmaları Kürsüleri’nin kurulmasında aktif görev almıştır.

Hakan Güneş

Hakan Güneş

Hakan Güneş Kimdir?

1980 yılında, Samsun’da kaosun zirve yaptığı bir dönemde dünyaya gelmiştir ve kaosla olan teşviki mesaisi bu şekilde başlamıştır. “Okuma yazmayı” herkes gibi ilkokulda öğrenmiştir, ancak “okur yazar” olmayı Samsun Oda Tiyatrosu’nda alışkanlık edinmiş ve bunu kendisine bir hayat amacına dönüştürmüştür.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde İktisat, ardından da Başkent Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisansını tamamlamıştır.

Askerlik sonrasında katıldığı bir sivil toplum projesi workshop’u sayesinde kişisel envanterini keşfetmiş ve bu vesileyle başlangıç olarak kendisine en uygun mesleğin ne olduğu sorusuna da yanıt bulmuştur: “Satış”. Belirsizlik ve kaosu yoğun şekilde içinde barındıran, iletişimin mesleğin merkezinde olduğu, yüksek tempoda ve sürekli yeniliğe ihtiyaç duyan, kaşif ruhluların var olabildiği bir mesleğin parçası olmaktan gurur duymuştur ve bundan da hep beslenmiştir.

Kariyerine Pfizer İlaçlarında başlamış, ardından sırasıyla DHL Express, Turkcell ve Turk Telekom Grup’ta farklı görev ve sorumluluklar almıştır. 14 yıllık kariyeri boyunca satış, insan kaynakları, eğitim gibi farklı şapkalarla çalışma fırsatlarını yakalamıştır.

Kariyerine son 1 yıldır profesyonel koçluk yaparak devam etmektedir. İçerisinde iletişim, kaos, ve yenilik barındıran tüm eğitimleri vermeye ve danışanlarının potansiyellerini keşfetmesi yolculuğunda ayna görevi görmeye gönüllüdür.

Fobileri: Çan Eğrisi Mantığı, Alan Bağımlılığı, Tavsiye ve Akıl Verme, Ortalama Takıntısı, Standartlara Olan Platonik Aşk, Prosedür Sevdası ve İstatistik Şaşırtmaları
Hobileri: Kaos ve Belirsizlik, Fraktal geometriler, “Neden?” sorusu, Kendine ve Karşısındakine Sahicilik, “Ben” içerikli Çözüm Arayışı, Hayal Kurmak, Sezgisel Düşünme
Favori Eğitimleri: Belirsizlikte Satış, Koçluk Temelli İletişim, Kaosta Müzakere, Stratejik Karar Alma, Lider Zihni…

Gülce Erhan

Gülce Erhan

Gülce Erhan Kimdir?

Konya Meram Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nü kazanarak Ankara’ya yerleşti. Üniversite hayatı boyunca Pedagojik Formasyon eğitiminin yanı sıra başta Ankara Sanat Tiyatrosu olmak üzere çeşitli kurumlarda tiyatro ve yazarlık eğitimleri aldı.

2016 yılında İstanbul’a yerleşerek kariyerine uluslararası firmalarda yönetici asistanı olarak başladı. Ankara Sanat Tiyatrosu’nda başladığı tiyatro eğitimine Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde devam eden Gülce Erhan, aynı dönemde pek çok Amerikan Tiyatro oyununu ve romanı Türkçe’ye kazandırdı.

2013 yılında “Anne” olarak odağını Ebeveyn-Çocuk iletişimine kaydırdı ve kurumsal hayata veda etti. Kızı Pera 2 yaşına geldiğinde, bundan 12 yıl önce Adalbert Stifter Academy’de tanıştığı iletişim eğitmeni Andreas Keckeis ile başlayan dostluğunu iş yaşamına taşımaya karar verdi ve Andreas’ın eşbaşkanı olduğu Elternwerkstatt adlı Avusturyalı Ebeveyn Eğitim Derneği’nin Hümanistik Psikoloji ve Şiddetsiz İletişim’e dayalı “Ebeveyn Ehliyeti ®” adlı sertifikalı eğitiminin Türkiye’ye getirilmesine öncülük etti.

Şu an Açık Beyin ailesi bünyesinde çeşitli gruplara Türkiye temsilcisi olduğu Elternwerkstatt’ın Ebeveyn Ehliyeti® adlı eğitimini vermenin yanı sıra bireysel olarak Ebeveyn-Çocuk İletişim Koçluğu da yapmaktadır.

Mehmet Özdemir

Mehmet Özdemir

Mehmet Özdemir Kimdir?

İş hayatında üst düzey yöneticilik yaptığı sırada Delf Tapınağında yazan “kendini bil” sözü ile başladı kendinin ve insanın özünü anlamaya dair yolculuğu. Bu yolculuk sırasında gerek yurtiçinde gerekse yurt dışında pek çok eğitime katıldı. İnsanı tanıma ve davranışlarını analiz etme konusunda 2008 yılında kendine iki farklı alan belirledi; bunlar beden dili ve Enneagram.
İlerleyen süreçte, kendini tanıma yolculuğu ile alakalı çalışmaları devam ederken akademik yaşama yeniden döndü. Yaptığı bilimsel çalışmalar Nature Materials, Advanced Functional Materials gibi akademik anlamda dünyanın en prestijli dergilerinde yayınlandı. Advanced Materials and Nanotechnology Engineering alanında yaptığı doktora tezi Türkiye’de en iyi çalışma seçilip ödüle layık görüldü.

Bilimsel çalışmalarının yanında ilk kitabı “Sessiz Güç Beden Dili” kitabını 2014 yılında çıkardı. Doktora sırasında Profesyonel Koçluk eğitimlerini ICF (uluslararası koçluk federasyonu) akredite koçluk okullarından aldı. Birçok holdingde ve şirkette eğitimler verdi; üst düzey yöneticilere koçluk yaptı. Yaptığı koçluk seansları sonrasında 2019 yılında ICF akredite PCC ünvanlı koç oldu.
2008 yılında tanıştığı Enneagram kişilik kuramı ile alakalı sürekli makaleler okudu, yeni şeyler öğrendi. Makalelerde ve kitaplarda öğrendiği bilgilerin insan üzerine yansımasını sorguladı; kendi gördüğü eksikliklerle Enneagram Türkiye’de uygulanan kuramını oluşturdu. Bu sistemi akademik derinlikte inceleyip kurguladı. Yaptığı görüşmelerle de destekleyerek sistematik ve kolayca anlaşılabilir bir hale getirdi. Yine doktora öncesi ve doktora sırasında dört binden fazla insanla bire bir seanslar yaptı. Halen yıllık ortalama 500 yeni danışanla çalışmalarına devam etmektedir. Gerek beden dili gerek Enneagram konusunda İtalya, Kore gibi farklı ülkelerde çalışmalar yaptı. Mehmet Özdemir şuan Tria Psikoloji ve Enneagram Türkiye’nin kurucusu olup koçluk ve Enneagram üzerine eğitim, danışmanlık, test ve raporlama hizmeti vermektedir.

Şeyma Burcu Gül

Şeyma Burcu Gül

Şeyma Burcu Gül Kimdir?

1989’da Samsun’da doğdu. Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Seyahat İşletmeciliği bölümünde okumuştur ancak bu alanda bir kariyer düşünmemiştir, çünkü gönlü oyunculuktadır.Neyse ki bu alanda eğitimini tamamlamış ve öğrenmeye gün geçtikçe devam etmektedir.Samsun Belediye (Gazi) Konservatuvarı Lisans (2004-2008) , Antalya Belediye Tiyatrosu Ön Lisans (2009-2012) mezunudur. Aynı zamanda Yaratıcı Drama Eğitimi almış , uzunca zaman ustasının asistanlığını yapmış ve zamanı gelince kendisi Yaratıcı Drama dersleri vermeye başlamıştır. Oyunculuk yolculuğunun başında iken , Samsun Gazi Belediye Tiyatrosu’nda oynadığı oyunda canlandırdığı karakter ile “8.Lions Tiyatro Ödülleri Kerem Yılmazer Genç Yetenek Teşvik Ödülü” (2008) almıştır. Annesinin zoru ile ağlaya ağlaya gittiği Samsun Tab Sanat Bale Okulu’nda (1997-2001) dört sene bayıla bayıla , keyifle dans dersleri almıştır. Ve bu seferde babasının zoru ile Samsun Belediye Konservatuvarı’nda (2001-2003) gitar dersleri almıştır. 2004 ila 2012 yılları arasında Özel Şan Dersleri almıştır , sesi de fena değildir. 2015 senesinde Kuş Dili Eğitim merkezinde Sunuculuk ve Spikerlik Eğitimi almış ve başarı ile mezun olmuştur. Orta derece ingilizce ve başlangıç seviyesinde fransızcaya hakimdir. Oyunculuk yolculuğunda bir çok tiyatro oyununda,bir çok dizi ve reklamda,bir de sinema filminde yer almıştır ; yolculuk devam etmekte , yeni projeleri değerlendirmekte,büyük bir iştahla öğrenmeye devam etmektedir. 2017 Kasım itibariyle yolu Açık Beyin Eğitim ve Danışmanlık ile kesişmiş,talebe olmanın ve kenar etkisinin tadını almış,Eğitim Koordinatörü olarak bu açık yolda devam etmektedir.

Ece Erdem

Ece Erdem

Ece Erdem Kimdir?

1993 yılında Eskişehir’de doğdu. Kelimeleri kullanmaya başladığı andan itibaren “Neden?” sorusunu çokça sormasıyla ailesini bıktırarak, sessiz ve itaatkar bir çocuk olmayı başaramadı. Küçükken annesinin (büyük ihtimalle başına gelecekleri hesaplayamayarak) ona okuduğu “Küçük Kara Balık” kitabı, hayat boyu süren “sınırlar ve konfor alanı sorunu”nun temelini attı.
Pek ilgisini çekmese de, “kazandığı için” gittiği Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2016 yılında mezun oldu. Kurumsal hayata girmeyi denedi, fakat bu sırada Sinan Canan’ın Unutulacak Şeyler kitabında denk geldiği “Gençlik Ne işe Yarar?” yazısının azizliğine uğrayarak yalnızca 3 ay dayanabildi. Üniversite eğitimi sırasında, meditasyon ve yoga ile tanışarak içsel yolculuğunda derinleşmeye başladı. Mezun olduktan hemen sonra Sibel Sönmez ve Tuğba Ayata’dan, Yoga Alliance onaylı sertifikasını alarak Yoga Eğitmeni oldu.

2017 yılında kısa süreli olarak Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Felsefesi bölümünde “Neden?” sorusuna cevap aramayı sürdürdü. Aynı yıl, Zümra Atalay’ın 8 haftalık Bilinçli Farkındalık eğitimine katıldı. Padova Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden kabul aldı, fakat geleneksel yöntemler yerine farkındalık temelli bir yol izlemeye karar verdi. 2018 yılında EAMBA onaylı, Jon Kabat-Zinn tarafından geliştirilen Bilinçli Farkındalık Temelli Stres Azaltma Eğitimci Eğitmenliği’ni tamamlayarak eğitmen oldu. Bilinçli farkındalığı, insanın özüne değmesi için bir araç; stresin azalmasını da bunun bir yan ürünü olarak görmeye başladı. Fark etti ki; ‘kendini bilmek, kendini bilmek isteyenlerle de kol kola yürümek’ hayat amacı.

“‘Ben bilmek istiyorum’ dedi küçük kara balık. ‘Hayat gerçekten bir avuç yerde dönüp durmak, sonra da yaşlanıp ölüp gitmek mi, yoksa bu dünyada başka türlü yaşamak da mümkün mü?”

Güneşin Aydemir

Güneşin Aydemir

Güneşin Aydemir Kimdir?

Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Bölümünden mezun oldu.
Okul yıllarında başladığı kuş gözlemciliği ile doğa koruma alanına ayak bastı.
İnsan’ın doğa ile olan ilişkisine kafayı taktı ve bu arayış onu doğaya karşı sorumlu insan konusunda çalışmalar yapan Buğday Hareketi ile tanıştırdı.

Kısalda ekolojik bir yaşamı deneyimlemek üzere 2007 yılında yaşamını tümüyle değiştirerek, bir grup arkadaşıyla birlikte Kazdağları eteklerinde bir köye yerleşti. Burada Çamtepe Ekolojik Yaşam Merkezini kurdu. Yaşam Okulu isimli bir alternatif eğitim programı hazırladı. Üretim ve paylaşım, ekolojik adalet, öğrenen topluluk, katılımcı sanat, vatandaş bilimi konularına teorik manada ilgi duymanın yanında bu konularda modeller oluşturma yönünde çalışmakta, bunu da ağ örücülük ve hikaye anlatıcılığı yoluyla yapmaktadır.

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı projelerine iklim değişikliği ve çevre konularında danışmanlık veriyor. An itibariyle, halen Kazdağı’nın eteklerinde yaşamakta, Çamtepe’yi insanları bir araya getiren bir mekan olarak yönetmekte ve orada tabiatı anlamaya ve anlatmaya çalışmaktadır.

İlker Çağlayan

İlker Çağlayan

İlker Çağlayan Kimdir?

Hikayemin Batı Kısmı

Kariyerime asıl reklam yazarı olarak başladım ancak fitness’a duyduğum ilgiden dolayı ilk personal trainer sertifikasımı 18 yıl önce ACE (American Council on Exercise)’ dan aldım. Reklam yazarlığım boyunca uzun yıllar ilaç firmaları ile çalıştım ve tıp dünyasında bilimsel literatürleri tarama alışkanlığı ve yeteneği kazandım. Yıllar boyu altın standartlara sahip, çift kör, plasebo kontrollü, bağımsız bir kurum tarafından fonlandırılmış araştırmaları inceledim ve bunlardan çıkarımlarda bulundum. Fitness dünyasında karşılaştığım her bilginin arkasında da bu tarz altın standartlara sahip bir araştırma aradım. Fitness konusunda bilgim arttıkça beslenmenin bu konuda ne kadar önemli olduğunu kavradım ve araştırmalarım beslenme üzerine yoğunlaştı. ISSA (International sports science association) dan sporcu beslenmesi uzmanı setfifikası aldım. Yıllar boyunca hemen hemen tüm diyet ve antrenman programalarını kendi üzerimde denedim ve yağ kas oranı, kan değerleri, uygulanabilirlik ve ruhsal durum gibi sonuçları kayıt altına aldım. ABD ve Kanada’dan aldığım eğitimler bana güç, rekabet, performans, yağ yakımı, kas kazanımı konularında çok değerli bilgiler verdi.

Hikayemin Doğu Kısmı

Ardından 1 sene Çin’e gittim ve Shanghai’da yaşadım. Kültürünü ve alışkanlıklarını çok merak ettiğim bu ülkede 6 ay hızlandırılmış kursa giderek Çince öğrendim. Burada zaten çok ilgi duyduğum yemek kurslarına, TCM (Geleneksel Çin Tıbbi), taoist beslenme, tai chi kurslarına gittim. Özellikle Geleneksel Çin Tıbbı beni çok etkiledi. Geleneksel Çin Tıbbı’ndan doktorlar insanlar sağlıklıyken para alırlar, sağlıkları bozulduğunda para almayı keserlemiş. Bu önleyici tıp felsefesi, beslenmenin bu yönüyle ilgilenmemi sağladı ve kendimi bu konuda geliştirmeye başladım. Batı tarafında beslenmenin güç, rekabet, performans ve biraz da estetik tarafını öğrenmişken, doğuda hastalıksız yaşam, ilaçsız yaşam, anti-aging ve yin yang felsefesi ile dengeleri bulma konularını öğrendim. Bu bilgiler ile birlikte Riccon Academy’den “holistik beslenme uzmanı” eğitimi aldım ve bu konu üzerinde çalışmaya başladım.

Türkiye’ye döndükten sonra ve batı ve doğunun kendimce iyi olan yanlarını sentezleyip “habit” adındaki markamı kurdum.
Bugün yaşadığımız birçok hastalık, özellikle; obezite, depresyon, halsizlik, uyku problemleri büyük oranda beslenme ve egzersiz alışkanlıklarımızdan kaynaklanıyor.
Bugün Habit ile glutensiz, şekersiz, kan şekerini yükselten karbonhidrati çermeyen, alkali, antienflamatuvar, ketojenik ve tamamen doğal yemeklerimizle ve paketli ürünlerimizle insanların kötü beslenme alışkanlarını iyileriyle değiştirmeye çalışıyoruz. Amacımız, herkesin aç kalmadan ömür boyu kolaylıkla uygulayabileceği sağlıklı bir yeme ve egzersiz alışkanlığı kazanması.

Kaan Yılancıoğlu

Kaan Yılancıoğlu

Kaan Yılancıoğlu Kimdir?

İstanbul’ da doğdu. İstanbul Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümünde yükseköğrenimine başladı. Sonrasında, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıbbi Biyolojik Bilimler bölümünde yükseköğrenimine devam etti. Lisans eğitimi sırasında, Academy of Sciences of the Czech Republic, Yeditepe Üniversitesi, Çapa Tıp Fakültesi’nde araştırmalara katıldı. Almanya, Charité Tıp Fakültesi, Uluslararası Moleküler Tıp yüksek lisans programından kabul aldı, Sabancı Üniversitesi Moleküler Biyoloji, Genetik ve Biyomühendislik Bölümünde tam burslu olarak yüksek lisansa başladı. Kolon kanseri hücrelerinde, özgün kemoterapötik moleküllerin indüklediği apoptotik hücre sinyal yolakları üzerine yaptığı yüksek lisans tezi ile eğitiminden başarı ile mezun oldu. Doktora eğitimini Sabancı Üniversitesi’nde biyoteknoloji alanında geri dönüşümlü, sürdürülebilir enerji kaynağı üretimi için mikroorganizmaların genetik, fizyolojik ve biyoteknolojik açıdan değerlendirilmesi isimli tez ile bitirdi. Doktora eğitimi sırasında Toronto Üniversitesin’de ilaç etkileşimleri ve çoklu ilaç dirençli bakteriler üzerine çalışmalar yürüttü, bu alanda yayımlanmış bilimsel makalelerinin yanı sıra kanser biyolojisi, moleküler filogenetik ve biyoçeşitlilik alanında da yayınlanmış bilimsel çalışmaları bulunmaktadır. Doktora sonrasında, Harvard Tıp Fakültesi ve Tufts Üniversitesi’nde doktora sonrası araştırmalarda bulundu. Üsküdar Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcılığı ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevi yaptı. Halen Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcılığı ve Kimya-Biyoloji Mühendisliği Bölüm Başkanlığı görevini yürütmektedir.

İyi derecede İngilizce bilen Dr. Yılancıoğlu, bilimsel çalışmalarını, adli bilimler, adli genetik, moleküler biyoloji, biyoteknoloji, farmakoloji (ilaç etkileşimleri), mikrobiyoloji (çoklu ilaç dirençli patojenik mikroorganizmalar), moleküler filogenetik ve biyoçeşitlilik, kanser biyolojisi, sistem biyolojisi alanlarında sürdürmektedir.

Akademik ve bilimsel çalışmalarının yanısıra GOSB TEKNOPARK’ta kurulmuş SynVera İlaç AR-GE Medikal Biyoteknoloji şirketinin kurucu ortaklarındandır. Bu şirket bünyesinde sinerjistik ilaç kombinasyonları patent çalışmalarını sürdürmekte, medikal alanda yenilikçi ve teknoloji üretimine dayalı bilimsel çalışmalar yürütmektedir.

Murat Mercan

Murat Mercan

Murat Mercan Kimdir?

Üsküdar Üniversitesi, Nöropazarlama bölümü yüksek lisans’ından mezun olan Murat Mercan, aynı üniversitede insan davranışları, satın alma davranışları ve insan psikolojisi üzerine çalışmalar yapmıştır. Çalışma hayatına 2002 yılında Vatan Bilgisayar’da başlamıştır. 5.5 yıl boyunca toplamda 500 kişi üzerinde ekip yönetmiş olup üniversitede yapmış olduğu araştırmaları sahada gözlemleme fırsatını yakalayıp, uzmanlaşmıştır.

Öğretme liderliği üzerine Harvard Üniversitesin’den eğitim alan Murat Mercan, eğitimini, House of Human bünyesinde Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) onaylı “House of Human” Koçluk Okulu’nu tamamlayarak zenginleştirmiştir.

Danışmanlık, Workshop & Eğitimler

Nöro Stres Yönetimi
Profesyonel Nöro Sunum Teknikleri
Verimli Beyin, Başarılı İnsan
Duygusal Zeka
Nöro Pazarlama
Psikoloji Temelli Satış Ekibi Yönetimi
İknanın Psikolojisi

Yayınlar: İnsan davranışları ve satın alma psikolojisi tezi (Üsküdar Üniversitesi Nöro pazarlama)

Ömer Ara

Ömer Ara

Ömer Ara Kimdir?

2013 Yılında profesyonel olarak girmiş olduğum matematik dünyasında bir çok alanda çalışma fırsatı yakaladım ama sanırım bunlardan en önemlisi hiç kuşkusuz Matematik Köyü oldu.

Prof. Dr Ali Nesin, matematiğe olan bakış açımı değiştirdi. 4 yıllık lisans hayatımın geçtiği Adıyaman Üniversitesi’nde Matematik Topluluğunu kurup başkanlık yaparak Ulusal bir çok Konferansta ve Eğitim Çalıştaylarında görev aldım. Eğitim ve özellikle matematik eğitimindeki gelişmeleri hala olduğu gibi sürekli takip ederek, 2013 yılında lisans diplomamı alıp dünyanın eğitim merkezi olması için uğraştığım İstanbulda öğretmenlik hayatıma başlangıç  yaptım.

KPSS ile zamanımı geçirmek yerine özel kurumlarda çalışmaya başladım. Sabahları Uğur Okulları ile lise deneyimi yaşarken akşamları farklı bir kurumda ortaokul öğrencilerine online ders vermek için kendimi bilgisayar başında kulaklık kafamda radyo şovmeni gibi ders anlatırken bulurdum. Yüksek Lisans hayatıma İstanbul Ticaret Üniversitesi ile başlayarak akademik alandaki matematik çalışmalarımı devam ettirmekteyim. 2016 yılında Doğa kolejinde görev aldım ve aynı zamanda Youtube’ da “Hocalara Geldik” Ortaokul Kanalının Koordinatörlüğünü yaptım. Arta kalan vaktimde, verdiğim özel dersler ile zaman kavramını tamamen unuttuğum dönemlerim oldu. Oyun oynamayı seven biri olduğum için derslerimi oyunlara ve neden sonuç ilişkilerine dayandırarak anlatma yöntemini benimsedim. Bu süreçte TRT Çocuk kanalında yayınlanan “Haberin Olsun” programında “Dünya Pi Günü” etkinliğimiz ve Matematik Eğitimi ile ilgili vermiş olduğum kapsamlı bir röportaj yayınlandı. Ardından 2017 yılında ODTÜ’de katılmış olduğum Oyunlarla Matematik çalıştayından sonra Fatih Aytaç hocamızın daveti üzerine TRT “Yeni Güne Merhaba” Programının canlı yayın konuğu olarak “Oyunlarla Matematik” çalışmamı anlatma fırsatı yakaladım. Bu süreçte emeği geçen Serkan Pelen ve Sercan Koçak hocalarıma teşekkürü bir borç bilirim. 2017 yılında Vatan Okulları ile tanıştım çalışmalarıma aktif olarak orada tam zamanlı ders vermeye ve proje bazlı olarakta AçıkBeyin’de Oyunlarla Matematik atölye çalışmalarıma devam ediyorum.

Aslında bunca hikayenin esas kahramanı ve matematik yapmamın en önemli kaynağı babamın matematikçi olmasıdır,  bütün bu olan biten onun başının altından çıktı… Kendisine şükran borçluyum.