Ketojenik Beslenme

Beslenme rutinlerimizi tekrar gözden geçirmenin zamanı çoktan geldi.

Bedeninizi adeta bir “yağ yakım makinesine” çevirecek “ketojenik beslenme”ye çok farklı bir açıdan bakıyoruz.

  • Ketojenik beslenme ile bedenimizi yağ yakım makinesine dönüştürdüğümüz doğru mu?
  • Ketojenik beslenme kimler tarafından yapılmalı?
  • Ketojenik beslenmede en çok yapılan hatalar nelerdir?
  • Ketojenik beslenme ile hangi spor yapılmalı?
  • Keto-semptomları hafif atlatmanın yolları neler?
  • Gerçekten ketonları ölçmemize gerek var mı?
  • Antienflamatuvar (iltihap azaltıcı) ketojenik beslenme nedir?

Bunun gibi birçok sorunun yanıtları uygulamaları ile birlikte Ketojenik Beslenme eğitimimizde…

Eğitmen

Eğitim Detayları

İlker Çağlayan

İlker Çağlayan

İlker Çağlayan Kimdir?

Hikayemin Batı Kısmı

Kariyerime asıl reklam yazarı olarak başladım ancak fitness’a duyduğum ilgiden dolayı ilk personal trainer sertifikasımı 18 yıl önce ACE (American Council on Exercise)’ dan aldım. Reklam yazarlığım boyunca uzun yıllar ilaç firmaları ile çalıştım ve tıp dünyasında bilimsel literatürleri tarama alışkanlığı ve yeteneği kazandım. Yıllar boyu altın standartlara sahip, çift kör, plasebo kontrollü, bağımsız bir kurum tarafından fonlandırılmış araştırmaları inceledim ve bunlardan çıkarımlarda bulundum. Fitness dünyasında karşılaştığım her bilginin arkasında da bu tarz altın standartlara sahip bir araştırma aradım. Fitness konusunda bilgim arttıkça beslenmenin bu konuda ne kadar önemli olduğunu kavradım ve araştırmalarım beslenme üzerine yoğunlaştı. ISSA (International sports science association) dan sporcu beslenmesi uzmanı setfifikası aldım. Yıllar boyunca hemen hemen tüm diyet ve antrenman programalarını kendi üzerimde denedim ve yağ kas oranı, kan değerleri, uygulanabilirlik ve ruhsal durum gibi sonuçları kayıt altına aldım. ABD ve Kanada’dan aldığım eğitimler bana güç, rekabet, performans, yağ yakımı, kas kazanımı konularında çok değerli bilgiler verdi.

Hikayemin Doğu Kısmı

Ardından 1 sene Çin’e gittim ve Shanghai’da yaşadım. Kültürünü ve alışkanlıklarını çok merak ettiğim bu ülkede 6 ay hızlandırılmış kursa giderek Çince öğrendim. Burada zaten çok ilgi duyduğum yemek kurslarına, TCM (Geleneksel Çin Tıbbi), taoist beslenme, tai chi kurslarına gittim. Özellikle Geleneksel Çin Tıbbı beni çok etkiledi. Geleneksel Çin Tıbbı’ndan doktorlar insanlar sağlıklıyken para alırlar, sağlıkları bozulduğunda para almayı keserlemiş. Bu önleyici tıp felsefesi, beslenmenin bu yönüyle ilgilenmemi sağladı ve kendimi bu konuda geliştirmeye başladım. Batı tarafında beslenmenin güç, rekabet, performans ve biraz da estetik tarafını öğrenmişken, doğuda hastalıksız yaşam, ilaçsız yaşam, anti-aging ve yin yang felsefesi ile dengeleri bulma konularını öğrendim. Bu bilgiler ile birlikte Riccon Academy’den “holistik beslenme uzmanı” eğitimi aldım ve bu konu üzerinde çalışmaya başladım.

Türkiye’ye döndükten sonra ve batı ve doğunun kendimce iyi olan yanlarını sentezleyip “habit” adındaki markamı kurdum.
Bugün yaşadığımız birçok hastalık, özellikle; obezite, depresyon, halsizlik, uyku problemleri büyük oranda beslenme ve egzersiz alışkanlıklarımızdan kaynaklanıyor.
Bugün Habit ile glutensiz, şekersiz, kan şekerini yükselten karbonhidrati çermeyen, alkali, antienflamatuvar, ketojenik ve tamamen doğal yemeklerimizle ve paketli ürünlerimizle insanların kötü beslenme alışkanlarını iyileriyle değiştirmeye çalışıyoruz. Amacımız, herkesin aç kalmadan ömür boyu kolaylıkla uygulayabileceği sağlıklı bir yeme ve egzersiz alışkanlığı kazanması.

Eğitim & Seminerlerimizle ilgili detaylı bilgi ve teklif talepleriniz için iletişim bilgilerimiz;

Berna Tuncer
Kurumsal Satış Koordinatörü

Telefon: +90 216 356 49 69
E-Posta:bernatuncer@acikbeyin.com