Sinan Canan

Sinan Canan

Kurucu / Eğitimci

1972 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Histoloji-Embriyoloji Anabilim Dalı’nda yüksek lisans, aynı kurumun Fizyoloji Anabilim Dalı’nda ise doktora eğitimini tamamladı. 2010 yılında Tıbbi Fizyoloji Doçenti ünvanını aldı. Başkent, Turgut Özal ve Yıldırım Beyazıt Üniversitelerinin tıp fakültelerinde toplam 12 yıl öğretim üyesi olarak çalıştı. Tüm akademik kariyeri boyunca disiplinlerin sınırlarında yer alan araştırma konularıyla ilgilenmeyi tercih etti. Kaos Teorisi, Karmaşıklık, Fraktal Geometri, Doğadaki biçimler, Öğrenme, Lisan ve Sözyitimi, Zihin ve Beyin, Zihinsel Performansın Sinirbilimi, Yaratıcılık ve İnsan Beyni, Sanat ve Sinirbilimi, İnançların Sinirbilimi, Eğiten Beyin, Öğrenen Beyin, Anne-Babalar için Beyin ve Zihinsel Gelişim Eğitimi gibi başlıklar altında ülke çapında ve yurt dışında genel dinleyiciye yönelik eğitim, konferans ve programlar düzenlemektedir. Bilimi ve özellikle de zor addedilen bilimsel konuları herkesin anlayabileceği anlatılara dönüştürme işi, zamanının çoğunu kaplamaktadır. “Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler”, “Değişen Be(y)nim“, “Unutulacak Şeyler”, “Beynin Sırları”, “Dijital Gelecekte İnsan Kalmak” ve “Kendimi Keşfediyorum” adlı kitapların yazarıdır. Şu anda Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü’nde öğretim üyeliğinin yanı sıra aynı üniversitenin Nöropazarlama Yüksek Lisans Programı Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir. 2017 yılında İstanbul’da kurduğu Açık Beyin Eğitim ve Danışmanlık Şirketi ile kişisel ve kurumsal eğitim çalışmalarını sürdürmekte; Türkiye Milli Sağlık ve Doğa Bilimleri Derneği (SADE) yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir.

ÖZETLE:

Biyoloji mezunu…

Fizyoloji doktoru…

Sinirbilim sevdalısı…

“Kaotik ve fraktal” olan her şeye tutkun…

Bilgiye ve hikmete dair her öğrendiğini herkese anlatma takıntısından muzdarip…

Hayatın tek bir işle uğraşmak için fazla uzun, insanın tek bir işle ömrünü tüketmek için fazla karmaşık olduğuna ikna olmuş…

Hikmet ve şahitlik peşinde nefes alan, yemeyi-içmeyi seven biri…

Aybike Canan, Metehan Canan ve Melike Canan’ın babası olmaktan daha ehemmiyetli ve gurur verici bir marifeti olmayan, zanları, hataları ve kusurları ile insanlardan bir insan.

Mustafa Can

Mustafa Can

Eğitimci

Mustafa Can

1973 yılında Giresunda’da doğdu. Üniversite eğitimini Ondokuz Mayıs Üniversitesi Resim Bölümünde 1996 yılında tamamlayan Mustafa Can, 1996 – 2001 yılları arasında resim öğretmenliği yaptı.

Reklam sektöründe çeşitli projelerde tasarımcı, art director ve yönetmen olarak çalıştı, danışmanlık verdi.

2007 yılında, KORO Reklam Aklı’nı,  kendi ajansını kurdu.

Halen Yaratıcı Marka Danışmanı olarak çeşitli markalarla çalışmalarına ve AçıkBeyin bünyesinde eğitim ve seminerler vermeye devam ediyor.

Mustafa Acungil

Mustafa Acungil

Eğitimci

Mustafa Acungil

Mustafa Acungil, mesleğini şöyle tanımlar:

Karmaşık konuları hızlı ve iyi öğrenip özümseyerek, bunları kolay ve keyifli anlaşılacak şekilde insanlara sunmak.

Profesyonel iş yaşamı bu tanıma dayalı olduğu gibi, bir şair, bir yazar ve bir eğitmen olarak yaptığı da bundan farklı değildir. Zihninin derinliklerinden ya da belki uzayın bir yerinden çekip çıkardığı ve keyif alınabilir kelimeler zincirine dönüştürdüğü eserler sunmayı hedefler.

İstanbul Atatürk Fen Lisesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan Acungil, yine İTÜ’de Mühendislik Yönetimi alanında yüksek lisans yapmıştır. İş hayatına paralel olarak Açık Öğretim Fakültesi’nde Sosyoloji lisans ve Tarih lisans eğitimlerini bitirmiştir. Aynı fakültede İlahiyat ön lisansa devam etmekte, sonrasında da Felsefe okumayı planlamaktadır.

Özellikle Microsoft veri teknolojileri alanında Türkiye’de öncü olan Acungil, İş Zekası alanında on yılı geçen liderliğinin ardından son yıllarda Microsoft teknolojileri ile Makine Öğrenmesi konusunda etkin bir rol oynamaktadır. Teknik uzmanlığının yanı sıra veri alanında yöneticilik ve insan kaynağı yetiştirme alanlarında da çalışan Mustafa Acungil, halen BilgeAdam bünyesinde İş ve Veri Yönetimi Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır.

Eğitmenimizin yayınlanmış kitapları şunlardır:

Kurgunun Sonu (Bilim kurgu öykü ve yazılar. Aynı isimli öyküyle Türkiye Bilişim Derneği Bilim Kurgu Öykü Yarışması Üçüncülük Ödülü)
Bana Beş Dakikanızı Verir misiniz? (Fantastik kurgu roman)
24 Kariyer Tuzağı (Kariyer yönetimi / kişisel gelişim)

Deniz Bayramoğlu

Deniz Bayramoğlu

Eğitimci

Deniz Bayramoğlu

CNN TÜRK televizyonunda görev yapmaktadır.

1975 yılında Malatya‘da doğmuştur.

1993 yılında İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümünde okumaya başladı. 3 yıl okuduktan sonra eğitimine ara verip gazeteciliğe başladı. Daha sonra 2005 yılında Çevre Mühendisliği Bölümü’ne kaldığı yerden devam etti.

1999 – 2000 arasında Yeni Binyıl‘da finansal haber editörü olarak çalıştı. Demokrasi, Sabah Gazetesi ve Yeni Yüzyıl Gazetesi’nde muhabirlik yaptı. Liberal Bakış ve Gündem Gazeteleri’nde editör
olarak çalıştı.

CNN TÜRK televizyonunda önce borsa yorumcusu olarak görev yaptı.

2008-2009 yılı döneminde 12-14 Güncel isimli programı Pelin Çift ve Alp Özgen‘le birlikte sundu.

2009 yılının Eylül ayından itibaren hafta içi her gün saat 09:00’da ekrana gelen Parametre’yi sundu.

Deniz Bayramoğlu, hali hazırda CNN TÜRK televizyonunda Gündem Özel programını sunuyor.

Habertürk kanalı haber spikeri Ece Üner ile 6 Şubat 2013 tarihinde Roma’da evlendi.

Hakan Güneş

Hakan Güneş

Eğitimci

Hakan Güneş

1980 yılında, Samsun’da kaosun zirve yaptığı bir dönemde dünyaya gelmiştir ve kaosla olan teşviki mesaisi bu şekilde başlamıştır. “Okuma yazmayı” herkes gibi ilkokulda öğrenmiştir, ancak “okur yazar” olmayı Samsun Oda Tiyatrosu’nda alışkanlık edinmiş ve bunu kendisine bir hayat amacına dönüştürmüştür.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde İktisat, ardından da Başkent Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisansını tamamlamıştır.

Askerlik sonrasında katıldığı bir sivil toplum projesi workshop’u sayesinde kişisel envanterini keşfetmiş ve bu vesileyle başlangıç olarak kendisine en uygun mesleğin ne olduğu sorusuna da yanıt bulmuştur: “Satış”. Belirsizlik ve kaosu yoğun şekilde içinde barındıran, iletişimin mesleğin merkezinde olduğu, yüksek tempoda ve sürekli yeniliğe ihtiyaç duyan, kaşif ruhluların var olabildiği bir mesleğin parçası olmaktan gurur duymuştur ve bundan da hep beslenmiştir.

Kariyerine Pfizer İlaçlarında başlamış, ardından sırasıyla DHL Express, Turkcell ve Turk Telekom Grup’ta farklı görev ve sorumluluklar almıştır. 14 yıllık kariyeri boyunca satış, insan kaynakları, eğitim gibi farklı şapkalarla çalışma fırsatlarını yakalamıştır.

Kariyerine son 1 yıldır profesyonel koçluk yaparak devam etmektedir. İçerisinde iletişim, kaos, ve yenilik barındıran tüm eğitimleri vermeye ve danışanlarının potansiyellerini keşfetmesi yolculuğunda ayna görevi görmeye gönüllüdür.

Fobileri: Çan Eğrisi Mantığı, Alan Bağımlılığı, Tavsiye ve Akıl Verme, Ortalama Takıntısı, Standartlara Olan Platonik Aşk, Prosedür Sevdası ve İstatistik Şaşırtmaları
Hobileri: Kaos ve Belirsizlik, Fraktal geometriler, “Neden?” sorusu, Kendine ve Karşısındakine Sahicilik, “Ben” içerikli Çözüm Arayışı, Hayal Kurmak, Sezgisel Düşünme
Favori Eğitimleri: Belirsizlikte Satış, Koçluk Temelli İletişim, Kaosta Müzakere, Stratejik Karar Alma, Lider Zihni…

Gülce Erhan

Gülce Erhan

Eğitimci

Gülce Erhan

Konya Meram Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nü kazanarak Ankara’ya yerleşti. Üniversite hayatı boyunca Pedagojik Formasyon eğitiminin yanı sıra başta Ankara Sanat Tiyatrosu olmak üzere çeşitli kurumlarda tiyatro ve yazarlık eğitimleri aldı.

2016 yılında İstanbul’a yerleşerek kariyerine uluslararası firmalarda yönetici asistanı olarak başladı. Ankara Sanat Tiyatrosu’nda başladığı tiyatro eğitimine Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde devam eden Gülce Erhan, aynı dönemde pek çok Amerikan Tiyatro oyununu ve romanı Türkçe’ye kazandırdı.

2013 yılında “Anne” olarak odağını Ebeveyn-Çocuk iletişimine kaydırdı ve kurumsal hayata veda etti. Kızı Pera 2 yaşına geldiğinde, bundan 12 yıl önce Adalbert Stifter Academy’de tanıştığı iletişim eğitmeni Andreas Keckeis ile başlayan dostluğunu iş yaşamına taşımaya karar verdi ve Andreas’ın eşbaşkanı olduğu Elternwerkstatt adlı Avusturyalı Ebeveyn Eğitim Derneği’nin Hümanistik Psikoloji ve Şiddetsiz İletişim’e dayalı “Ebeveyn Ehliyeti ®” adlı sertifikalı eğitiminin Türkiye’ye getirilmesine öncülük etti.

Şu an Açık Beyin ailesi bünyesinde çeşitli gruplara Türkiye temsilcisi olduğu Elternwerkstatt’ın Ebeveyn Ehliyeti® adlı eğitimini vermenin yanı sıra bireysel olarak Ebeveyn-Çocuk İletişim Koçluğu da yapmaktadır.

Mahmut Talha Sağlıklı

Mahmut Talha Sağlıklı

Eğitimci

Mahmut Talha Sağlıklı

1984 yılında doğdu. Ortaokul yıllarında İstanbul Güreş İhtisas Kulübü’nde güreşe başladı ve büyük başarılar elde ederek, İstanbul ve Türkiye şampiyonu oldu. Başarılarını milli takım düzeyinde ülkemizi temsil ederek sürdürdü. Aktif sporculuk döneminin ardından akademik hayatına Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde devam etti ve lisans eğitimi sonrasında yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde tamamladı. Üniversite yıllarında katıldığı uluslararası programlar dâhilinde Amerika’da yaz kamplarında spor eğitmenliği ve cankurtaranlık yaptı. Farklı spor disiplinleri ve branşları üzerinde çalışmalar yaparak egzersiz birikimini her zaman geliştirmeyi hedefledi. The Pilates Coach bünyesinde düzenlenen uluslararası eğitimlere katılarak Pilates eğitmeni oldu ve reformer, mat pilates egzersizlerini geliştirmeye başladı. Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu bünyesinde düzenlenen eğitimlerde II. Kademe antrenör kademesine yükseldi. Eski TRT Spikeri Enver Seyitoğlu’ndan güzel ve etkili konuşma, diksiyon, fonetik eğitimi aldı. Beyin konusunda araştırmalar yaparak, egzersiz ve beyin arasındaki ilişkiyi incelemeye başladı. “Sağlıklı Beyin Egzersizleri” sistemini kurduktan sonra odaklanmayı, dikkati ve hızlı karar vermeyi geliştiren hareketleri, egzersizleri hem uygulamaya hem de öğretmeye başladı. Şehirlerde yaşayan, plazalarda çalışan ve hareketsiz kaldığı için vücut formunu kaybeden şirket çalışanlarına hem kişisel hem de kurumsal olarak danışmanlık yapmaktadır. “AçıkBeyin” ekibi bünyesinde verdiği eğitimler şu şekildedir; “Vücudunuzla Konuşun”, “Sağlıklı Beyin”, “Sağlıklı Beslen Bilinçli Beslen” ve “Sağlıklı Sohbetler”.

Azize Şahin

Azize Şahin

Eğitimci

Azize Şahin

1978 yılında, İstanbul’da doğdu. Özel sektörde çalışırken iş stresiyle başa çıkmak adına 2006 yılında meditasyon öğrenmeye başladı ve 2009 yılında bir workshop için gittiği Hindistan’da yoga ve meditasyon hocası olmaya karar verdi. İlk eğitimini Zeynep Aksoy’dan alarak sonrasında Cihangir Yoga’da dersler vermeye başladı.

David Cornwell ile Meditasyon Eğitmenlik Eğitimi, Svagito Liebermeister ile Danışmanlığın Zen Yolu, İnsanlarla Çalışmak, Travmaları İyileştirmek, Somatik Travma Terapisi, Mindfulness Schools’dan Mindfulness gibi dönüşüm sağlayıcı eğitimler aldı.

Çeşitli ileri seviye eğitimler, inzivalar ve sertifika programlarıyla özellikle mindfulness, aktif meditasyonlar ve beden odaklı travma terapileri alanlarında çalışmalarına devam ederken, akademik olarak Üsküdar Üniversitesi’nde psikoloji üzerine bilimsel hazırlık dersleri alarak, 2016 yılında Uygulamalı Psikoloji yüksek lisansı yapmaya başladı. Prof. Dr. Sinan Canan danışmanlığında hazırladığı tez konusu; Bilinçli Farkındalığın Yaşam Doyumu ve İyi Oluş üzerindeki etkisi hakkındadır.

2006 yılından beri hem kendi deneyimleri hem de birlikte çalıştığı insanlarda, farkındalık temelli yaklaşımların şifayı beraberinde getirdiğine tanıklık etti. Her türlü konuda, çözüm dışardan değil, içerden geliyordu ve yöntemler alışık olduğumuz gibi karmaşık değil çok basitti.

Bu tanıklığı, hayatının amacını belirlemesini sağladı; Bilinçli farkındalığı günlük hayata uyarlamayı öğretmek ve her insanın kendi içindeki bilgeliği ortaya çıkarmakta bir rehber olabilmek. Buradan yola çıkarak, AçıkBeyin bünyesinde nörobilim temelli farkındalık, nörojenik stres yönetimi, farkındalık temelli öfke yönetimi konularında kurumsal ve grup eğitimleri vermekte ve bireysel danışmanlık yapmaktadır.

Murat Mercan

Murat Mercan

Eğitimci

Murat Mercan

Üsküdar Üniversitesi, Nöropazarlama bölümü yüksek lisans’ından mezun olan Murat Mercan, aynı üniversitede insan davranışları, satın alma davranışları ve insan psikolojisi üzerine çalışmalar yapmıştır. Çalışma hayatına 2002 yılında Vatan Bilgisayar’da başlamıştır. 5.5 yıl boyunca toplamda 500 kişi üzerinde ekip yönetmiş olup üniversitede yapmış olduğu araştırmaları sahada gözlemleme fırsatını yakalayıp, uzmanlaşmıştır.

Öğretme liderliği üzerine Harvard Üniversitesin’den eğitim alan Murat Mercan, eğitimini, House of Human bünyesinde Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) onaylı “House of Human” Koçluk Okulu’nu tamamlayarak zenginleştirmiştir.

Danışmanlık, Workshop & Eğitimler

Nöro Stres Yönetimi
Profesyonel Nöro Sunum Teknikleri
Verimli Beyin, Başarılı İnsan
Duygusal Zeka
Nöro Pazarlama
Psikoloji Temelli Satış Ekibi Yönetimi
İknanın Psikolojisi

Yayınlar: İnsan davranışları ve satın alma psikolojisi tezi (Üsküdar Üniversitesi Nöro pazarlama)

Ömer Ara

Ömer Ara

Eğitimci

Ömer Ara

2013 Yılında profesyonel olarak girmiş olduğum matematik dünyasında bir çok alanda çalışma fırsatı yakaladım ama sanırım bunlardan en önemlisi hiç kuşkusuz Matematik Köyü oldu.

Prof. Dr Ali Nesin, matematiğe olan bakış açımı değiştirdi. 4 yıllık lisans hayatımın geçtiği Adıyaman Üniversitesi’nde Matematik Topluluğunu kurup başkanlık yaparak Ulusal bir çok Konferansta ve Eğitim Çalıştaylarında görev aldım. Eğitim ve özellikle matematik eğitimindeki gelişmeleri hala olduğu gibi sürekli takip ederek, 2013 yılında lisans diplomamı alıp dünyanın eğitim merkezi olması için uğraştığım İstanbulda öğretmenlik hayatıma başlangıç  yaptım.

KPSS ile zamanımı geçirmek yerine özel kurumlarda çalışmaya başladım. Sabahları Uğur Okulları ile lise deneyimi yaşarken akşamları farklı bir kurumda ortaokul öğrencilerine online ders vermek için kendimi bilgisayar başında kulaklık kafamda radyo şovmeni gibi ders anlatırken bulurdum. Yüksek Lisans hayatıma İstanbul Ticaret Üniversitesi ile başlayarak akademik alandaki matematik çalışmalarımı devam ettirmekteyim. 2016 yılında Doğa kolejinde görev aldım ve aynı zamanda Youtube’ da “Hocalara Geldik” Ortaokul Kanalının Koordinatörlüğünü yaptım. Arta kalan vaktimde, verdiğim özel dersler ile zaman kavramını tamamen unuttuğum dönemlerim oldu. Oyun oynamayı seven biri olduğum için derslerimi oyunlara ve neden sonuç ilişkilerine dayandırarak anlatma yöntemini benimsedim. Bu süreçte TRT Çocuk kanalında yayınlanan “Haberin Olsun” programında “Dünya Pi Günü” etkinliğimiz ve Matematik Eğitimi ile ilgili vermiş olduğum kapsamlı bir röportaj yayınlandı. Ardından 2017 yılında ODTÜ’de katılmış olduğum Oyunlarla Matematik çalıştayından sonra Fatih Aytaç hocamızın daveti üzerine TRT “Yeni Güne Merhaba” Programının canlı yayın konuğu olarak “Oyunlarla Matematik” çalışmamı anlatma fırsatı yakaladım. Bu süreçte emeği geçen Serkan Pelen ve Sercan Koçak hocalarıma teşekkürü bir borç bilirim. 2017 yılında Vatan Okulları ile tanıştım çalışmalarıma aktif olarak orada tam zamanlı ders vermeye ve proje bazlı olarakta AçıkBeyin’de Oyunlarla Matematik atölye çalışmalarıma devam ediyorum.

Aslında bunca hikayenin esas kahramanı ve matematik yapmamın en önemli kaynağı babamın matematikçi olmasıdır,  bütün bu olan biten onun başının altından çıktı… Kendisine şükran borçluyum.

Şeyma Burcu Gül

Şeyma Burcu Gül

Eğitimci

Şeyma Burcu Gül

1989’da Samsun’da doğdu. Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Seyahat İşletmeciliği bölümünde okumuştur ancak bu alanda bir kariyer düşünmemiştir, çünkü gönlü oyunculuktadır.Neyse ki bu alanda eğitimini tamamlamış ve öğrenmeye gün geçtikçe devam etmektedir.Samsun Belediye (Gazi) Konservatuvarı Lisans (2004-2008) , Antalya Belediye Tiyatrosu Ön Lisans (2009-2012) mezunudur. Aynı zamanda Yaratıcı Drama Eğitimi almış , uzunca zaman ustasının asistanlığını yapmış ve zamanı gelince kendisi Yaratıcı Drama dersleri vermeye başlamıştır. Oyunculuk yolculuğunun başında iken , Samsun Gazi Belediye Tiyatrosu’nda oynadığı oyunda canlandırdığı karakter ile “8.Lions Tiyatro Ödülleri Kerem Yılmazer Genç Yetenek Teşvik Ödülü” (2008) almıştır. Annesinin zoru ile ağlaya ağlaya gittiği Samsun Tab Sanat Bale Okulu’nda (1997-2001) dört sene bayıla bayıla , keyifle dans dersleri almıştır. Ve bu seferde babasının zoru ile Samsun Belediye Konservatuvarı’nda (2001-2003) gitar dersleri almıştır. 2004 ila 2012 yılları arasında Özel Şan Dersleri almıştır , sesi de fena değildir. 2015 senesinde Kuş Dili Eğitim merkezinde Sunuculuk ve Spikerlik Eğitimi almış ve başarı ile mezun olmuştur. Orta derece ingilizce ve başlangıç seviyesinde fransızcaya hakimdir. Oyunculuk yolculuğunda bir çok tiyatro oyununda,bir çok dizi ve reklamda,bir de sinema filminde yer almıştır ; yolculuk devam etmekte , yeni projeleri değerlendirmekte,büyük bir iştahla öğrenmeye devam etmektedir. 2017 Kasım itibariyle yolu Açık Beyin Eğitim ve Danışmanlık ile kesişmiş,talebe olmanın ve kenar etkisinin tadını almış,Eğitim Koordinatörü olarak bu açık yolda devam etmektedir.