Ebeveyn Ehliyeti

İletişim tıpkı trafiğe benzer. Kimse bilerek ve isteyerek bir kazaya sebebiyet vermez. Hatalı veya dikkatsiz davranışlar sonucu meydana gelen istenmeyen sonuçlara bu sebeple kaza denir. Unutmayın: Doğru iletişim, kazaları önleyebilir!

Ben nasıl bir ebeveynim?

Çocuğumun nasıl bir yetişkin olmasını istiyorum?

Peki ya çocuğumun hayalini kurduğum gibi bir yetişkin olması için nasıl bir ebeveyne ihtiyacı var?

Ebeveyn-çocuk arasındaki etkili ve geliştirici bir iletişim dili nasıl oluşturulabilir?

Tüm bu sorular, ebeveynlerin çocuk yetiştirmek konusunda kendilerine sorması gereken en temel sorulardır. Cevaplarla gelen farkındalık onlara mümkün olanın en iyisini başarmanın yolunu açacaktır!

Eğitmen

Eğitim Detayları

Gülce Erhan

Gülce Erhan

Gülce Erhan Kimdir?

Konya Meram Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nü kazanarak Ankara’ya yerleşti. Üniversite hayatı boyunca Pedagojik Formasyon eğitiminin yanı sıra başta Ankara Sanat Tiyatrosu olmak üzere çeşitli kurumlarda tiyatro ve yazarlık eğitimleri aldı.

2016 yılında İstanbul’a yerleşerek kariyerine uluslararası firmalarda yönetici asistanı olarak başladı. Ankara Sanat Tiyatrosu’nda başladığı tiyatro eğitimine Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde devam eden Gülce Erhan, aynı dönemde pek çok Amerikan Tiyatro oyununu ve romanı Türkçe’ye kazandırdı.

2013 yılında “Anne” olarak odağını Ebeveyn-Çocuk iletişimine kaydırdı ve kurumsal hayata veda etti. Kızı Pera 2 yaşına geldiğinde, bundan 12 yıl önce Adalbert Stifter Academy’de tanıştığı iletişim eğitmeni Andreas Keckeis ile başlayan dostluğunu iş yaşamına taşımaya karar verdi ve Andreas’ın eşbaşkanı olduğu Elternwerkstatt adlı Avusturyalı Ebeveyn Eğitim Derneği’nin Hümanistik Psikoloji ve Şiddetsiz İletişim’e dayalı “Ebeveyn Ehliyeti ®” adlı sertifikalı eğitiminin Türkiye’ye getirilmesine öncülük etti.

Şu an Açık Beyin ailesi bünyesinde çeşitli gruplara Türkiye temsilcisi olduğu Elternwerkstatt’ın Ebeveyn Ehliyeti® adlı eğitimini vermenin yanı sıra bireysel olarak Ebeveyn-Çocuk İletişim Koçluğu da yapmaktadır.

Eğitim & Seminerlerimizle ilgili detaylı bilgi ve teklif talepleriniz için iletişim bilgilerimiz;

Berna Tuncer
Kurumsal Satış Koordinatörü

Telefon: +90 216 356 49 69
E-Posta:bernatuncer@acikbeyin.com