Dijital Gelecekte İnsan Kalmak

Dijitalleşme, tarihin büyük toplumsal dönüşümlerinden birini gerçekleştiriyor. Toplum 5.0’ın eşiğindeyiz. İnsanlığın geleceğinin yeni aşamasını şekillendiriyoruz. Bu çalışmamızda, katılımcılarımızın dijitalleşmeyi tarihsel perspektifiyle bir bütün olarak kavramasını ve toplumsal hayatta oluşturduğu yepyeni yapıyla ilgili bütüncül bir bakış açısı kazanmalarını amaçlıyoruz.

Anlamadığımızı yönetemeyiz.

Dijital Gelecekte İnsan Kalmak eğitiminin temel başlıkları

  • Dijitalleşme nedir?
  • Toplum 5.0’a gelirken diğer toplum aşamaları
  • Geri dönüşümsüz değişim
  • Hızlanan dönüşüm süreleri
  • Toplum 5.0’da etkilenen örnek toplumsal yapılar

Dijital Gelecekte İnsan Kalmak eğitimimiz sonucunda:

  • Dijital dönüşümlerin toplumsal ölçeğinin büyüklüğünü kavrayacak ve temellendirecek;
  • Yeni toplum yapısının oluşumuna etkin bir şekilde katılma fırsatı kazanarak, nesne olmaktan özne olmaya geçmenin yollarını öğreneceğiz.

Eğitmen

Eğitim Detayları

Mustafa Acungil

Mustafa Acungil

Mustafa Acungil Kimdir?

Mustafa Acungil, mesleğini şöyle tanımlar:

Karmaşık konuları hızlı ve iyi öğrenip özümseyerek, bunları kolay ve keyifli anlaşılacak şekilde insanlara sunmak.

Profesyonel iş yaşamı bu tanıma dayalı olduğu gibi, bir şair, bir yazar ve bir eğitmen olarak yaptığı da bundan farklı değildir. Zihninin derinliklerinden ya da belki uzayın bir yerinden çekip çıkardığı ve keyif alınabilir kelimeler zincirine dönüştürdüğü eserler sunmayı hedefler.

İstanbul Atatürk Fen Lisesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan Acungil, yine İTÜ’de Mühendislik Yönetimi alanında yüksek lisans yapmıştır. İş hayatına paralel olarak Açık Öğretim Fakültesi’nde Sosyoloji lisans ve Tarih lisans eğitimlerini bitirmiştir. Aynı fakültede İlahiyat ön lisansa devam etmekte, sonrasında da Felsefe okumayı planlamaktadır.

Özellikle Microsoft veri teknolojileri alanında Türkiye’de öncü olan Acungil, İş Zekası alanında on yılı geçen liderliğinin ardından son yıllarda Microsoft teknolojileri ile Makine Öğrenmesi konusunda etkin bir rol oynamaktadır. Teknik uzmanlığının yanı sıra veri alanında yöneticilik ve insan kaynağı yetiştirme alanlarında da çalışan Mustafa Acungil, halen BilgeAdam bünyesinde İş ve Veri Yönetimi Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır.

Eğitmenimizin yayınlanmış kitapları şunlardır:

Kurgunun Sonu (Bilim kurgu öykü ve yazılar. Aynı isimli öyküyle Türkiye Bilişim Derneği Bilim Kurgu Öykü Yarışması Üçüncülük Ödülü)
Bana Beş Dakikanızı Verir misiniz? (Fantastik kurgu roman)
24 Kariyer Tuzağı (Kariyer yönetimi / kişisel gelişim)

Eğitim & Seminerlerimizle ilgili detaylı bilgi ve teklif talepleriniz için iletişim bilgilerimiz;

Berna Tuncer
Kurumsal Satış Koordinatörü

Telefon: +90 216 356 49 69
E-Posta:bernatuncer@acikbeyin.com