Anne-Baba Beyin Okulu

  • Çocuğumu nasıl daha iyi yetiştirebilirim?
  • Beyin gelişimine göre çocuklarıma nasıl davranmam gerekir?
  • Eğitim sürecinde nelere dikkat etmeliyiz?
  • Çocuğum ne yemeli? Nasıl beslenmeli?
  • Arkadaş çevresi ve ortamı için neler yapmam gerekir?
  • Dijital teknolojilerle çocuğumun gelişimi nasıl ilişkili? Bu dijital dünyada onu nasıl yetiştirmeliyim?

Biraz durup düşününce, insanların en az iki yüz bin yıldır çocuk yetiştirme meselesinde pek bir sorun yaşamadıklarını, bu tip sorunların biraz modern zamanlara özgü olduğunu fark edebiliyoruz. Aynen üreme, beslenme ve diğer temel hayatta kalma işlevleri gibi, çocuk yetiştirme becerilerimiz de aslında milyonlarca yıllık nöroevrimsel maceramız boyunca, biyolojimizin derinliklerine kodlanmış durumda. Üstelik sadece erişkin anne-babalar olarak bizlerde değil, o masum ve zayıf bebeklerimizde bile bu tip hayatta kalma refleksleri adına inanılmaz yeteneklerin izlerini rahatlıkla görebiliyoruz.

AçıkBeyin Anne-Baba Beyin Okulu eğitimleri, işte bu açık gerçeği, en son bilimsel bulgular ve yaşam deneyimlerimizin ışığında, en anlaşılır şekilde herkesle paylaşmayı amaçlıyor. İnsanın Fabrika Ayarları anlatısı üzerine oturan ve bu temel anlatının en önemli bölümlerinden birisi olan Anne-Baba Beyin Okulu kapsamında, toplumsal ve kişisel yaşamımızın belki de en hayati bilgilerini sizler için bir araya getirdik. Amacımız -her zaman olduğu gibi- doğal bilgeliğimizi tekrar hatırlayıp, gereksiz ve geçici bilgilerimizden ve zanlarımızdan olabildiğince kurtulmak.

Bizi on binlerce yıl bu dünyada hayatta tutan beynimizin temel serüvenini ve özelliklerini öğrenmek, bu dünyaya gelmelerine vesile olduğumuz yavrularımızı en iyi şekilde yetiştirmek isteyen herkes için paha biçilmez değerde bir bilgi alanı. Anne-Baba Beyin Okulu tüm katılımcılara, insan beyninin anne karnından yaşlılığa kadar geçirdiği tüm süreçlerle ilgili bilmemiz gereken temel bilgileri en anlaşılır ve uygulanabilir bir şekilde öğrenmeyi ve benzersiz beyinleri yetiştirmenin temel kurallarını fark etmeyi vaadediyor.

Anne-Baba Beyin Okulu eğitimlerimiz tüm ebeveynlere ve ebeveyn adaylarına açıktır. İhtiyaç ve katılımcılara göre, kısa seminerlerden 2 tam günlük eğitimlere kadar farklı formatlarda sunduğumuz bu benzersiz eğitime katılmak için lütfen AçıkBeyin ekibi ile temasa geçiniz.