Ozan Özgül

Ozan Özgül Kimdir?

1988 yılında Ankara’da dünyaya gelmiş olan, oldukça huzurlu ve mutlu bir çocukluk geçiren Ozan Özgül’ün hayatındaki en önemli kırılımlardan biri bas gitar çalmaya başlamasıdır.

Aslında 2002 yılında babası bas gitar çalmaya karar vermiştir ve kendisine bir gitar almıştır. Belli bir süre devam ettirdikten sonra asıl mesleği olan ‘Doktorluk’tan ötürü yeterli zamanı ayıramayıp gitar çalmayı bırakmak durumunda kalmıştır ve o gitar malesef boynu bükük bir şekilde kaldığı gibi; 2 sene boyunca hiç yerinden oynamamıştır. 2004 yılında bir sabah uyandığında bu güzelim bas gitarla göz göze gelen Ozan, o anda onu elinden hiç bırakmamak adına çalmaya karar vermiştir.

Daha sonrasında 2005 yılında Bilkent İktisat bölümüne başlamıştır. Bir türlü bölüm ile yıldızı barışamayınca 2010 yılında “İletişim ve Tasarım” bölümüne(ailesinin de ona her zaman olan desteği sayesinde) yatay geçiş yaptı ve 2013 yılında mezun olmayı başardı.

Günümüze gelene kadar hem bas gitarist hem de Freelance Videographer olarak çeşitli işler yaptı. Şu anda ise gündüzleri AçıkBeyin bünyesinde Video Prodüksiyon işleri yapıyor, zamanı kaldığınca lise yıllarından beri kopamadığı KOKA Photography ile beraber çekimlere gidiyor ve kurgu yapmaya çalışıyor. Geceleri ise 2014 yılından beri artık yaşantısının ana damarı haline gelen “Son Feci Bisiklet” grubunda basçı olarak hayatını sürdürüyor.