Ela Ünler

Ela Ünler Kimdir?

1976’da İskenderun’da doğdum. Hayatıma “keşke’leri” değil “iyi ki’leri” koymanın peşindeyim. Çünkü hayatta her başımıza gelenin bir sebebi olduğuna ve insanı bir yere taşıdığına inanıyorum. Üniversitede illaki Kimya eğitimi alacağım diye ısrar edip sonrasında Sosyal Bilimler alanında bir akademisyen oldum. İyi ki Fen bilimlerinden geldim diyorum yoksa yazı yazmanın, kendini ifade etmenin, insanları anlamanın önemini bu kadar iyi anlayamayacaktım.

20 yıldan fazla süredir üniversite öğrencileri ile birlikte büyüyorum. Her dersimde öğrencilerimden yeni birşey öğreniyor onlara bilgi ve deneyimlerimi mümkün olduğunca keyifli bir şekilde aktarmaya çalışıyorum. Aynı zamanda bir çok kurumla eğitim ve danışmanlık için biraraya gelerek çalışanların hayatlarını nasıl daha iyi hale getiririm diye akıl yürütüp projeler geliştiriyorum.

Enerjimin yüksek ve pozitif olduğunu söylerler. Buna sebep olarak, sürekli gençlerle beraber olmak, sporu hiçbir zaman hayatımdan çıkarmamış olmak ve mümkün olduğunca kendimi anlamaya çalışarak yaşamaktan kaynaklandığını söyleyebilirim.

Üniversite, kurum, şehir, iş isimlerinden bağımsız ben nasıl bir insanım ve bu dünyaya ne için geldim sorusunu cevaplamanın herşeyden önemli olduğunu düşünüyorum.

Merak edenler için, Yönetim Psikolojisi ile ilgili ders ve eğitimler veriyorum…

Hayatta hep sevgiyle kalın…